Sivil havacılık otoriteleri şu soruların cevabını merak ediyor ve konuya ilişkin olarak İçişleri ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlarından bilgi talep ediyor.

Ülkemizdeki Sivil Havacılığın Güvenliği ile ilgili sorunları görüşerek gerekli önlemlerin alınmasını sağlamak üzere;

1- İçişleri Bakanlığı Müsteşarının Başkanlığında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı ve ilgili diğer kurum veya kuruluşların genel müdürlerinin katılımıyla ve normal zamanlarda yılda en az 2 kez toplanması gereken “Milli Sivil Havacılık Güvenlik Kurulu” en son ne zaman toplandı?

2- Havalimanlarının Mülki İdare Amirleri olan Vali Yardımcısın başkanlığında her ay toplanması zorunlu olan Havalimanı Güvenlik Komisyonu Atatürk Havalimanı’nda en son ne zaman toplandı?

3- SHGM başkanlığında havalimanlarında hizmet vermekte olan tüm kurum ve kuruluşların yetkili temsilcilerinin katılımıyla her ay düzenli olarak toplanması gereken Havaalanları Kolaylıklar Komitesi (HANKOK) en son ne zaman toplandı?

4- EGM, SHGM,DHMİve diğer ilgili kurum veya kuruluşların yetkili temsilcilerinin katılımıyla her ay toplanması gereken EADUK en son ne zaman toplandı?

Sivil havacılık güvenliği konusunda havaalanlarımızda kurulan sistemin işleyip işlemediği bakımından ve Atatürk Havalimanı’nda herhangi bir güvenlik zaafiyetinin olup olmadığı bakımından bu soruların cevabının önem taşıdığı vurgulanmaktadır.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.