NARITA, JAPAN - JANUARY 17: A passenger walks past a notice for passengers from Wuhan, China displayed near a quarantine station at Narita airport on January 17, 2020 in Narita, Japan. Japan's Ministry of Health, Labour and Welfare confirmed yesterday its first case of pneumonia infected with a new coronavirus from Wuhan City, China. (Photo by Tomohiro Ohsumi/Getty Images)

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Bilkent yerleşkesinde toplanan ‘Koronavirüs Bilim Kurulu’nun” 7’nci toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Çin’den gelen bütün uçuşların durdurulması kararını aldık”

Son günlerde salgının diğer şehirler ile eyaletlere de uzamış ve sayıların giderek artması nedeniyle Çin’den gelen uçuşların belli bir süreyle durdurulması kararını aldıklarını bildiren Bakan Koca, “Bu süre zarfında hem enfeksiyon seyrinin pik yapacağı hem de devamında nasıl bir tedbir alınması gerektiğiyle ilgili tekrar değerlendirilebileceği tartışıldı.  Bu çerçevede biz de belli bir gün vererek Çarşamba gününden itibaren ay sonuna kadar Çin’den gelen bütün uçuşların durdurulması kararını aldık. Ay sonu itibariyle devam edip etmeyeceği konusu tekrar değerlendirilerek aldığımız kararı kamuoyuyla da paylaşmış oluruz”  dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.