30 Eylül’de açılması planlanan Pekin Daxing Uluslararası Havalimanı için geri sayım sürüyor.

Tamamlandığında kapladığı alan ile Dünya’nın en büyük havalimanı olması planlanan Pekin Daxing Uluslararası Havalimanı’nda önümüzdeki günlerde bir günlük test uçuşları gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz mart ayında yapılan toplantıda havalimanındaki inşaat işlerinin tamamlandığı özel alanlardaki mobilya donatım işlerinin ve alt yapı testlerinin tamamlandığı duyurulmuş, sivil havacılık kurumu tarafından pistlerin test uçuşlarının tamamlandığı ve dört hava yolu şirketinin belirlenen bir tarihte havalimanına test uçuşu gerçekleştireceği duyurulmuştu.

TEST UÇUŞU PLANLAMASI TAMAMLANDI

Çin sivil havacılık kurumu tarafından yapılan planlama tamamlandı. Çin’in dört büyük hava yolu şirketi China Southern, Air China, China Eastern ve Xiamen hava yolları 13 Mayıs Pazartesi günü Pekin Daxing Uluslararası Havalimanı’na test uçuşu gerçekleştirecek. Her hava yolu şirketinin farklı bir geniş gövdeli uçak tipi ile katılacağı test uçuşları kapsamında havalimanının dört pistine farklı bir uçak iniş gerçekleştirecek ve kısa süre sonra kalkışlar gerçekleştirilerek yaklaşık bir saat içerisinde tüm test uçuşları tamamlanacak.

Test uçuşlarına China Southern Hava Yolları Airbus A380, Air China Boeing 747-8, China Eastern Hava Yolları Airbus A350-900 ve Xiamen Hava Yolları ise Boeing 787-9 uçakları ile katılacak.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.