Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaGenel HavacılıkDe Havilland DHC-515 Firefighter programı başladı

De Havilland DHC-515 Firefighter programı başladı

De Havilland Aircraft of Canada Limited (De Havilland Canada), De Havilland DHC-515 FİREFİGHTER (eski adıyla CL-515) programını başlattığını duyurdu.

İcra Kurulu Başkanı Brian Chafe, “ Kapsamlı bir ticari ve teknik incelemeden sonra, Avrupalı ​​müşterilerimizle sözleşme müzakerelerini ve üretime geçmeyi içerecek olan De Havilland DHC-515 firefighter programını başlattığımızı duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz ” açıklamasında bulundu. 

DHC-515 firefighter, 50 yılı aşkın bir süredir Avrupa ve Kuzey Amerika havadan yangınla mücadele filolarının kritik bir parçası olan ikonik Canadair CL-215 ve CL-415 uçaklarının tarihini temel alacak. Bu efsanevi dayanıklı yangın söndürme uçağının işlevselliğini ve etkinliğini artıracak önemli yükseltmeler yapılıyor.

Avrupalı ​​müşteriler, Kanada Hükümeti’nin müteahhitlik kurumu Kanada Ticaret Kurumu (CCC) aracılığıyla hükümetler arası müzakerelerin olumlu sonucunu bekleyen ilk 22 uçağı satın almak için niyet mektupları imzaladı. De Havilland Canada, DHC-515’in ilk teslimatlarının 10 yıl içinde, 23’üncü ve daha sonraki uçak teslimatlarının ise 10 yılın sonunda başlamasını ve diğer müşterilere mevcut filoları yenileme veya yeni satın alma fırsatları sunuyor.

De Havilland Canada, Canadair CL programını 2016 yılında satın aldı ve 2019’dan beri üretime geri dönmeyi planlıyor. Yeni DHC-515’ler, kullanım ömrü, dayanıklılık ve Kanada havacılık mühendisliği kalitesi açısından De Havilland filosundaki diğer uçaklarla eşleşiyor. Uçağın son montajı, şu anda CL-215 ve CL-415 uçakları üzerinde çalışmaların yapıldığı Calgary, Alberta’da gerçekleştirilecek. 

Chafe, “ Kapsamlı bir ticari ve teknik incelemeden sonra, Avrupalı ​​müşterilerimizle sözleşme müzakerelerini ve üretime geçmeyi içerecek olan De Havilland DHC-515 firefighter programını başlattığımızı duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. DHC-515’i üretime sokmak sadece şirketimiz için değil, aynı zamanda insanlarını ve ormanlarını korumak için uçaklarımıza güvenen dünya çapındaki ülkeler için de önemli.“ Önceki uçakların insanları ve mülkleri korumada oynadığı önemli rolü anlıyoruz ve iklimimiz değişmeye devam ettikçe ve yazlar hem sıcaklık hem de uzunluk açısından arttıkça, DHC-515 dünyanın dört bir yanındaki ülkeler için savaşta kullanmak için önemli bir araç olacak. ” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Uzay çöpleri 60 yıllık tarihiyle şaşırtıyor!

Uzay şimdilik henüz gizemini koruyan bir şey olsa da alçak uzay olarak kabul edilen dünya görüngesi bugün erişim alanımız dahilinde. Uydular, uzay araçları, uzay...

Bilal Sarı: Tiger Meet 2015’den Kalanlar

NATO’ya bağlı ülkelerin hava kuvvetlerine mensup “kaplan filo”lar her yıl farklı bir ülkenin ev sahipliğinde bir araya geliyorlar. 2015 yılında ev sahipliği sırası Türk...

Benzer Haberler

“Uluslararası Antalya Türkiye Fly 2 Troy Festivali” 19 Mayıs’ta gerçekleştirilecek

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda Karain Hava Meydanı'nda yapılacak 6 ülkeden...

Avrupa’dan Türkiye’ye Fantastik Rota!

Avrupalı pilotlar Türkiye turuna geliyor. Etkinlik “Uluslararası Antalya Türkiye Fly 2 Troy Festivali” kapsamında...

Sivrihisar Havacılık Merkezi’nde, “19 MAYIS – UÇAN GENÇLİK ETKİNLİĞİ” düzenleniyor

Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri (Eskişehir), “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor...

Sivrihisar Havacılık Merkezi’nde, “FLY-INN / PİLOTLAR GÜNÜ KUTLAMASI” 6’ıncı kez düzenleniyor

“FLY-INN / PİLOTLAR GÜNÜ KUTLAMASI” 27 ve 28 Nisan tarihlerinde Sivrihisar Havacılık Merkezi /...

Sivrihisar Havacılık Merkezi, “Havacı Çocuklar Etkinliği / Kağıt Uçak Yarışması” düzenliyor

Havacı Çocuklar, Hem Yarışıyor Hem Uçuyor!Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri’nde (Eskişehir), “23 Nisan...

Biden, özel jetler için yakıtta vergi artışı öneriyor ve bunu zenginlerin kendi payına düşeni ödemesi olarak görüyor

ABD Başkanı Joe Biden, özel jetler için yakıt vergilerinde büyük bir artış öneriyor ve...

Sivrihisar Havacılık Merkezi, “Kadın ve Dünya Havacılığı Sempozyumu” düzenliyor

Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri’nde (Eskişehir), 03 Mart 2024 tarihinde “Kadın ve Dünya Havacılığı Sempozyumu” ÜÇÜNCÜ kez...

Eski Şili Devlet Başkanı Pinera, helikopter kazasında ‘boğularak’ yaşamını yitirdi

Pinera'nın kullandığı helikopterdeki diğer üç kişinin kurtulduğu kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.Eski Şili Devlet...