Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaSivil HavacılıkEmirates SkyCargo 600 milyon doz COVID-19 aşısının teslimatını gerçekleştirdi

Emirates SkyCargo 600 milyon doz COVID-19 aşısının teslimatını gerçekleştirdi

  • Afrika, Orta Doğu ve Asya’daki ülkelere 400 milyon dozdan fazla aşı gönderildi
  • 2021 Ekim ve Kasım aylarında 200 milyondan fazla doz taşındı

Emirates SkyCargo uçuşlarında 600 milyon doz taşıyarak COVID-19 aşılarının küresel dağıtımında büyük bir kilometre taşını geride bıraktığını duyurdu. Ekim 2020’den beri, şirket 35 kaynaktan 80’i aşkın uçuş noktasına 2,8 milyon kilogramın (2800 ton) üzerinde COVID-19 aşısı taşıdı.

Emirates Kargo Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Nabil Sultan, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Emirates SkyCargo, COVID-19 aşısının dünya çapında hızlı bir şekilde dağıtılması konusunda kararlılığını sürdürüyor. Emirates SkyCargo olarak, 2020’de COVID-19 dağıtım stratejimizi şekillendirirken, COVID-19 aşılarının Dubai merkezimiz üzerinden gelişmekte olan ülkelere taşınmasına öncelik verdik. Taşıdığımız toplam aşı sayısının yaklaşık üçte ikisinin Afrika, Asya ve Orta Doğu’daki uçuş noktalarına gönderildiğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Emirates SkyCargo olarak, altı kıtaya yayılan geniş kapsama alanımız, geniş gövdeli kapasitemiz ve soğuk zincir lojistiğindeki uzmanlığımızla COVID-19 aşılarının dağıtımında önümüzdeki aylarda da güvenilir bir iş ortağı olmayı sürdüreceğiz.”

Küresel pazarlarda artan aşı uygulaması ve destekleyici kampanyalarla birlikte, Emirates SkyCargo, 2021’in ikinci yarısında COVID-19 aşılarının sevkiyatı için talebin istikrarlı bir şekilde arttığını gördü. Emirates SkyCargo, sadece Ekim ve Kasım 2021’de 200 milyon dozdan fazla COVID-19 aşısı taşıyarak, salgınının başından beri taşınan toplam COVID-19 aşısının yaklaşık üçte biri oranına ulaşmış oldu.

Emirates SkyCargo’nun COVID-19 aşısı sevkiyat programında öne çıkan gelişmeler 

Ekim 2020’den beri Emirates uçuşlarıyla yaklaşık 600 milyon doza denk gelen 2,8 milyon kilogram (2800 ton) aşının sevkiyatı gerçekleştirildi.

Aşılar altı kıtada 35 kaynaktan 80 varış noktasına ulaştırıldı.

7 milyon – bir uçuşta taşınan en yüksek COVID-19 aşısı

Asya (185 milyon doz), Afrika (150 milyon doz) ve Orta Doğu (70 milyon doz), aşı dağıtımı için öncelikli pazarlar olmaya devam ediyor.

Kuzey Amerika ve Avrupa, Emirates SkyCargo’nun COVID-19 aşısı için öncelikli pazarlar olmaya devam ediyor.

Emirates SkyCargo’nun Chicago’daki GDP sertifikalı ilaç terminali, ABD’den dünya çapındaki ülkelere 160 milyon dozdan fazla COVID-19 aşısı göndermek için kullanıldı. Emirates SkyCargo, COVID-19 aşılarının ve diğer yardım malzemelerinin salgın boyunca havayoluyla dağıtımında kilit bir küresel aktör oldu.

Emirates, Dubai kargo merkezinde tasarlanan ve son teknoloji ürünü GDP sertifikalı ilaç altyapısı tarafından desteklenen, üç kademeli uzman hava taşımacılığı ürünü Emirates Pharma ile ısı hassasiyeti olan ilaç kargoları için gelişmiş soğuk zincir çözümleri sunuyor.

Emirates SkyCargo, Haziran 2021’de Dubai Uluslararası Havalimanı’ndaki soğuk zincir altyapısını genişleterek COVID-19 aşısı depolama kapasitesini yaklaşık 60-90 milyon doza çıkardı.

Emirates SkyCargo, altı kıtada 140’tan fazla uçuş noktasını birbirine bağlayan haftada 2800’ü aşkın uçuşla kargo kapasitesi sunuyor.

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Atatürk Havalimanı 30 Dakika Hava Trafiğine Kapandı

İstanbul'da gece saatlerinde Atatürk Havalimanı 30 dakika uçuş trafiğine kapatıldı, uçaklar Ankara, Antalya ,İzmir ve Çorlu Havalimanlarına yönlendirildi İstanbul'da gece etkisini gösteren yoğun tipi ve...

1 Milyon Yolcu Barajına Dayandı

Alanya Gazipaşa Havalimanı, 2014 yılına oranla yüzde 26 büyüdü. 2014 yılında 726 bin 201 olan yolcu sayısı 2015'te 912 bin 233 kişi olduAlanya Gazipaşa...

Benzer Haberler

Diyarbakır Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Diyarbakır Havalimanı’nın...

Emirates personeli, BAE’nin 75 yılın en şiddetli yağışında ‘insanlık dışı koşullarla karşı karşıya bırakıldı’ iddiası

Dubai'de tarihteki en kötü sel felaketinin ardından Emirates Havayolları, personeli için insanlık dışı koşulların...

İstanbul Havalimanı’ndaki spotter alanı yeniden hizmete açıldı

Havacılık veya uçak fotoğrafçılığı olarak tabir edilen "spotting" tüm dünyada hobi amaçlı icra edilirken...

Erzurum Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

Erzurum Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri...

Havalimanı yöneticileri yarının havalimanlarına hazır mı?

2024 yılında  havalimanları, havayolları ve taşınan yolcu sayısın 2019 trafik rakamlarına dönecek tahminleri yapılıyor....

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: ” Pegasus 2023 yılında 2 milyar doların üstünde hizmet ihracatını ülkemize kazandırdı”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye’nin sadece 4 saatlik uçuş süresiyle Asya, Avrupa...

Amasya Merzifon Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

Merzifon Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri...

Depolanan A330, Havalimanında sökülmesi sırasında alev aldı

18 Nisan'da yaşanan olayda, depolanmış eski bir Cathay Pacific Airbus A330-300 (bilinen son tescili...