Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Eski uçuş görevlisi anlattı: Uçuşta yanınıza hangi yiyecekler alınmalı?

The Washington Post’a göre, bazı  havayolu personeli personeli, enerji seviyelerini yüksek tutmaya ve uçuş sonrası şişkinliği azaltmaya yardımcı olacağı için tuz oranı düşük yiyecekler yemeyi tavsiye ediyor.

Çikolata ve cips tüketmek cazip gelse de, kabin ekibi üyeleri bunun yerine daha sağlıklı atıştırmalıklar önerdi.

Düşük sodyumlu yiyecekler, havuç veya kereviz çubukları gibi atıştırmalıkların yanı sıra protein barı, muz ve kuru meyve de iyi seçenekler arasında yer alıyor.

Bunun dışında TikTok’ta aktif olarak paylaşım yapan eski bir uçuş görevlisi, uzun mesafeli bir yolculuk sırasında yeme isteğini azaltmak için en önemli ipuçlarını paylaştı.

Altı yıl boyunca hosteslik yapan Kat Kamalani, uzun yolculuklarda yanına aldığı tüm yiyeceklerin bir listesini hazırladı.

Kamalani, videosunda şunları söyledi: “İş, ailem veya tatil için seyahatlerimde, her seferinde yanımda getirdiğim şey bu.”

“Öncelikle, her zaman sebze ve bir parça meyve getirdiğimden emin olurum. Her zaman bir su şişe alırım, yiyeceklerimi ısı yalıtımlı bir çantada muhafaza ederim ve serin tutmak için üzerine bir buz torbası koyarım” dedi.

Tatlı krizleri için de yanına protein barlar aldığını söyleyen Kamalani bunların çok doyurucu ve besleyici olduklarının altını çizdi.

 

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR