Etiyopya Hava Yolları’nın ET302 sefer sayılı Addis Abada – Nairobi seferini gerçekleştirmek üzere havalanan Boeing 737 MAX 8 tipi uçağı düştü.

  • Etiyopya Hava Yolları’ndan yapılan açıklamaya göre göre 33 farklı milletten yolcunun bulunduğu uçakta kurtulan bulunmuyor.

Boeing 737 MAX 8 tipi uçakların ikinci kazasına karışan ET-AVJ tescilli uçak ilk uçuşunu 30 Ekim 2018’de gerçekleştirmişti. Etiyopya Hava Yolları, kazayı hakkında bir açıklama yayınladı.

Etiyopya Hava Yolları’ndan Yapılan Açıklama;

“Etiyopya Hava Yolları 10 Mart tarihli ET302 sefer sayılı Addis Abada- Nairobi seferini gerçekleştiren uçağının Bishoftu yakınlarında düştüğünü doğrulamaktan dolayı üzgünüz.

ET-AVJ tescilli Boeing 737 MAX 8 tipi uçak yerel saatle 08.38’de Addis Abada’dan kalkışını gerçekleştirdikten sonra 08.44’de uçakla temas kaybedilmiştir. Şuan için arama kurtarma ekipleri tarafından doğrulanmış bir ölü ya da yaralı sayısı bulunmamaktadır. Etiyopya Hava Yolları personeli kaza bölgesine giderek yardım ekiplerine ellerinden gelen her şekilde yardım edecektir. Uçakta 149 yolcu ve 8 mürettebatın bulunduğu bilgisine sahibiz ancak bu bilgi uçuş manifestosu ile henüz doğrulanmamış durumda.” denildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.