Yunanistan’daki 14 taşra havaalanını 40 yıl işletecek olan Alman Fraport şirketi havaalanlarında köklü değişikliklere gitmeye hazırlanıyor.

Şirket 2017 yılı turizm sezonuna kadar temel altyapı konularındaki büyük eksiklileri gidermeyi hedefliyor. Fraport şirketinin taşra havaalanlarını üstlendikten sonra acilen yapacağı çalışmaları ise şöyle sıralanıyor: sağlık tesisleri (tuvalet, lavabo v.s.) derhal tamir edilecek, bagaj kontrol ve teslim süreçleri sadeleştirilecek, seferlerin yazıldığı elektronik levhalar ve işaret levhaları yenilenecek.

İkinci aşamada ise inşaat projelerine geçilecek. Havaalanı terminallerinin genişletilmesi, yeni restoran ve mağazaların inşa edilmesi gibi projeler hayata geçirilecek.

Azınlıkça’da yer alan habere göre Kavala’daki Sarışaban (Chrysoupoli) Havaalanı’nda bulunan ve 500 metrekarelik boş alan alışveriş mağazası ve lokanta inşası için değerlendirilecek ve havaalanı 4.961 metrekare daha genişletilecek. Havaalanındaki yenileme çalışmalarının büyük bir kısmı 2020 yılına kadar tamamlanacak.

Yılda yaklaşık 210 bin yolcu ağırlayan havalındaki ziyaretçi sayısının 2055 yılına kadar yılda %2,49 oranında artış sergileyerek 590 bine ulaşması hedefleniyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.