Günar: “Gökyüzünde ay yıldızı bayrağı çizmek bir gurur”

0

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 34’üncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle adada bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri Solo Türk Gösteri Takımı, KKTC’den yayın yapan Diyalog’a özel açıklamalarda bulundu.

Solo Türk Gösteri Pilotu Yüzbaşı Erhan Günar, KKTC’nin kuruluş yıldönümü için adada bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi.

15 Kasım’daki gösteriler için provalar yaptıklarını anlatan Yüzbaşı Günar, “Gösteri uçuşları için hazırlıklarımızı tamamladık. Bizleri burada ağırlayan tüm yetkililere çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Uçmak vazgeçilmez bir tutku”

“Uçmak bizim için vazgeçilmez bir tutkudur” şeklinde konuşan Solo Türk Gösteri Pilotu Yüzbaşı Erhan Günar, gökyüzünde ay yıldızlı bayrağı çizmenin kendileri için büyük bir gurur olduğunu belirtti. Günar, bunu yaparken de bizi izleyenlerin heyecanını adeta birlikte yapıyoruz. Bu bizi çok mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

Solo Türk Basın ve Halka İlişkiler Sorumlusu Üsteğmen Emrah Bayrı da yaptığı açıklamada, her yıl yaklaşık 35 gösteri yaptıklarını, bunun 25’ini yurt içinde diğerlerini ise yurt dışında olduğunu anlattı.

Bayrı, akrobosi timi ile ilgili bilgi verirken de aslında pilotluğun sürekli zinde olması gereken bir meslek olduğunu dile getirerek, özellikle akrobosi timinin bir ekip işi olduğuna dikkati çekti.

Bu arada Hava Pilot Yüzbaşı Erhan Günar, misafirperverliğinden dolayı Merit Park Hotel yöneticilerine bir anı objesi hediye etti.

Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda tören düzenlendi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 34’üncü kuruluş yıl dönümü  Lefkoşa’da  çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda tören düzenlendi

Etkinlikler kapsamında Solo Türk bugün, Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda düzenlenecek resmigeçit töreninde 10.00-11.30, Girne Atatürk Anıtı üzerinde 15.30-16.00 saatleri arasında hava gösterisi gerçekleştirdi. İzleyenlerin büyük beğenisini kazanan gösteri heyecanla izlendi.

Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda tören düzenlendi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 34’üncü yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Lefkoşa’da, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda tören düzenlendi.

Törene Meclis Başkanı Sibel Siber, Başbakan Hüseyin Özgürgün, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, KTBK Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, GKK Komutanı Tüğgeneral Tevfik Algan, Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik, Ana Muhalefet CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Türkiye’den Cumhurbaşkanlığı adına Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Türkiye Hükümeti adına Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, bazı yabancı parlamenterler ve halk katıldı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.