Cuma, Haziran 14, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Hava-İş İkinci Bir Yapı Konut Kooperatifi Daha Kurdu

Hava- İş sendikası yapı konut kooperatifçiliğin sevdi…

Sendika Kasım 2014’de hayata geçirdiği Sınırlı Sorumlu  Havaiş Konut Yapı Kooperatifinden sonra ikinci bir konut yapı kooperatifi kurulduğunu duyurdu.

S.S. Havaiş Kıbrıs Caddesi Konut Yapı Kooperatifi adıyla kurulan kooperatifin  25 Nisan 2017 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayı ile resmiyet kazandığı duyurulan açıklamada, ” Hava-İş Sendikasının öncülüğünde kurulan S.S. Havaiş Konut Yapı Kooperatifi’ne oluşan yoğun talep ve hisselerin ciddi anlamda değer kazanmasından sonra Sendikaya gelen yeni kooperatif taleplerine cevap vermek maksadıyla yine Havaiş Sendikası öncülüğünde kurulan Kooperatifimizin amacı ilk kooperatif olan S.S. Havaiş Konut Yapı Kooperatifi gibi 3. havalimanı bölgesinde oluşacak konut ihtiyacına cevap vermektir. Bu kooperatifi kurarken bir önceki kooperatiften kazanılan tecrübelerin de değerlendirildiği”  vurgulandı.

Üye kayıtlarına 5 haziran tarihinde başlanan kooperatifin bir hissenin giriş ücreti 35.000 TL olarak planlandı.Giriş ücreti dörtte biri başvuru esnasında peşin, geri kalanı 3 ay içerisinde ödenecek. Aidatlar Haziran ayından başlamak üzere hisse başına 500 TL olarak belirlendi.

Henüz arsa alımının gerçekleşmediği kooperatifin konutlarının 2019 yılı başında üyelere teslimi  planlanıyor.

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR