Litvanya’nın başkenti Vilnius Havalimanı, terminalin önündeki platformda Mayıs sonuna kadar faaliyet gösterecek 200 araçlık gerçek bir araba sineması düzenledi.

İlk film gösterisi 29 Nisan’da gerçekleşti. İzleyicilere, “En İyi Film” kategorisi de dahil olmak üzere dört kategoride Oscar kazanan Güney Kore filmi “Parazit” gösterildi.

Proje, Vilnius Uluslararası Film Festivali’nin bir parçası. Organizatörler sinema salonları karantinaya alınırken havalimanında film izlenebileceğini düşündüler.

Bu amaçla, yabancılar için uçak park yerleri açıldı ve seyircilere iyi bir görünüm sağlamak için Baltık ülkelerinde 5 katlı bir bina yüksekliğindeki en büyük ekran kuruldu.

Bu formatta ses yayını yerel bir radyo kullanılarak gerçekleştiriliyor. Gerekli FM sistemi kurduktan sonra izleyiciler filmi arabalarındaki radyoları aracılığıyla dinleyebilecekler.

Vilnius Uluslararası Film Festivali Genel Müdürü Algirdas Ramashka, “Bu tür gösterimlerin izleyiciye ömür boyu unutulmaz bir deneyim bırakacağını düşünüyorum” dedi.

Organizatörler sinemanın düzeninin sosyal mesafe politikasına uyduğunu söylüyor; çünkü insanlar birbirlerinden uzakta kapalı arabalardan dışarı çıkmayacaklar..

Arabalarda iki kişiden fazla kişi olmayacak ve personel ile temasları azaltmak için film gösterilerine ait biletler sadece internet üzerinden satın alınabiliyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.