Sivil Havacılık sektörünün gelişimine katkı sağlamak hedefi doğrultusunda, sektörün yapı taşı olan havacılık eğitimlerine sağladığı yatırımı IATA Eğitimlerinden biri daha THY Havacılık Akademisince başarıyla gerçekleştirdi.

“IATA Air Transport Economics” Eğitimi 22-26 Mayıs 2017 tarihlerinde IATA’nın Bölgesel ve Yetkili Eğitim Merkezi olan Havacılık Akademisi sınıflarında alanında uzman eğitmen Peter KENWORTHY tarafından verildi.

İlgili eğitim, Türk Hava Yolları A.O. çalışanlarının yanı sıra Saudi Arabian Airlines, Civil Aviation Authority of Botswana, Qatar Civil Aviation Authority, Civil Aviation Authority of Thailand, Cameroon Civil Aviation Authority gibi ulusal ve global firmaların çalışanlarının da katılımıyla başarıyla tamamlandı.

ANS sağlayıcıları, Sivil Havacılık Otoriteleri, Hava yolu Yöneticileri ve Havaalanı Yöneticileri için tasarlanan eğitim; hava taşımacılığını etkileyen ekonomik sorunları analiz etme, hava taşımacılığına ve değer zinciri konseptine ilişkin kamu politikası ve düzenleyici çerçevelerin etkisini anlama gibi konularda katılımcıların uzmanlaşmasına olanak sağladı.

Küresel taşıyıcının eğitim merkezinde düzenlenen eğitimlerin önemli bir bölümünü teşkil eden IATA eğitimleri, THY Havacılık Akademisi’nin yenilikçi bakış açısıyla birleşerek yarınların hava taşımacılığı sektörüne alanında uzman insan kaynağı yetiştirmeye devam ediyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.