2014 yılından itibaren ISTANBUL AIRSHOW olarak düzenlenen Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı ve Havacılık Endüstrisi Tedarik Zinciri Platformu, her iki yılda bir olduğu gibi Atatürk Havalimanı, Genel Havacılık Apronu’nda, 6-9 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek.

Son 10 yılda sivil havacılık sektöründe gerçekleştirdiği atılım ile Avrupa ve Ortadoğu pazarında ciddi bir yer edinen Türk Sivil Havacılık sektörü gerçekleştirile yeni alım ve yatırımlar ile büyümeye devam ediyor. Dünya’nın en çok noktasına uçan hava yolu şirketi Türk Hava Yolları, Dünya’nın kapasite bazında en büyük havalimanı olacak olan İstanbul 3. Havalimanı projesiyle büyüyen Türk Sivil Havacılık Sektörü. Aynı zamanda şirketlerin gerçekleştirdiği uluslararası yatırımlarla da farklı pazarlara açılmaya ve büyümeye devam ediyor.

2014 yılında 10. kez gerçekleştirilen Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı ve Havacılık Endüstrisi Tedarik Zinciri Platformu fuarıyla daha fazla katılımcı ve konuğa ev sahipliği yapan İstanbul’un 2016 yılında büyüme adımlarını kararlılıkla atan sektörün etkisiyle ses getirecek davetlilere ev sahipliği yapması bekleniyor. Yerli uçak, özgün helikopter projeleriyle uluslararası pazarda ortaklık ve sistem tedariği konusunda yeni anlaşmalara gebe olan sektörün ISTANBUL AIRSHOW sırasında önemli anlaşmalar gerçekleştirmesi bekleniyor.

Yurt içinden ve yurt dışından bir çok karar verme yetkililerin ziyaret edecekleri; Dünya’nın önde gelen hava aracı ve motor üreticilerinin katılacakları ISTANBUL AIRSHOW, Türkiye’de havacılık sektöründe yaşanmakta olan önemli gelişmelerin ve 2023 yılı hedeflerinin ışığında, havacılık endüstrisinin sivil yönüne odaklanan bir platform oluşturmak; öncelikli olarak Avrasya ve Orta Doğu pazarlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere, 6-9 Ekim 2016 tarihleri arasında 11’inci kez düzenlenecek.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.