İstanbul Havalimanı’nda “Koronavirüs” önlemi alındı. Yolcular termal kameralarla kontrol ediliyor. Detayları İstanbul Havalimanı Baştabibi Dr. Aykut Yener Kavak  TRT Haber’e aktardı.

Dünya genelinde önlemler artıyor

Çin’in ardından diğer Asya ülkeleri ve ABD’de de virüsün görülmesinin ardından önlemler artırıldı.

Japonya’da hükümet salgın riskini değerlendirmek ve kontrol altına almak için bakanlıklar arasında koordinasyon başlatıldığını duyurdu.

Güney Kore’de bir kişide virüsün tespit edilmesinin ardından, hasta Seul’ün hemen batısındaki Incheon şehrinde devlet tarafından işletilen bir hastanede tecrit edildi.

ABD’deki 3 havalimanında Çin’in merkezinden gelen yolcular taranmaya başlandı.

İngiltere’de başkent Londra’nın en işlek havaalanı Heathrow’da Çin’den gelenler için ayrı bir alan kurulacağı açıklandı.

Roma Havalimanında aynı önlemlerin alındığı bildiriliyor.

Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, Çin’deki etkilenen bölgeden Heathrow’a doğrudan gelen uçuşlar olduğunu ve ek önlemler için duyuru yapıldığını belirtti.

Çin ile sınırı olan ve güçlü ticaret bağları bulunan Rusya’nın bu virüse karşı hazırlık yaptığını belirten Bakan Yardımcısı Kraevoy, Çin sınırındaki ticaret bölgelerinde sağlık birimleri ile Çin’den Rusya’ya ihraç edilen ürünlerin kontrollerinin arttırıldığını ve ülke genelinde kamuoyuna karşı virüs konusunda kamunun basın aracılığıyla bilgilendirilmeye çalışıldığını ifade etti.

Kuzey Kore, Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgını nedeniyle yabancı turistlerin ülkeye girişini geçici olarak durdurdu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.