COVİD19 pandemisi havacılık sektöründeki çalışanları en ağır bir biçimde etkiliyor.. Birçok havayolu şirketi uçuşları askıya aldıkça önümüzdeki günlerde onlarca çalışanı işten çıkarmaya çalışıyor.

Bunlardan biri Hollandalı hava yolu şirketi KLM.

Şirketin CEO’su Pieter Elbers, artan seyahat kısıtlamaları ve ortaya çıkan talep düşüşü nedeniyle 1.500 ile 2.000 arasında çalışanın işten çıkarılacağını açıklamış, maliyetlerini düşürmek ve finansal çöküşün önlenmesi  için uçuşların yüzde kırka varan seviyede askıya alınacağını  duyurmuştu.

Her ne olursa olsun, KLM’nin kabin amiri umudunu kaybetmiyor ve bir parçayla yolcularını uğurluyor.; işinden olabileceğini ya da olduğunu düşünmeden…

The Three Degrees topluluğunun 1974 yılında iz bırakan ‘When will I see you again’  adlı parçasından bir bölümle veda etti.

Kabin amiri uçaktaki yüzden fazla yolcu önünde şarkı söyleme cesaretini ve enerjisini toplarken, diğer uçuş görevlileri de benzer düzeyde kararlılık gösteriyor. Görevlerinin son günlerinde sıcak bir gülümseme ve profesyonel tavırla işlerini yerine getirirken bile gülümsemeyi yüzlerinden eksik tutmuyor.

“Bu zor zamanda size farklı bir şekilde veda ediyorum. Biz bir uçuş ekibiyiz, KLM  olarak neler olacağını bilmiyoruz oldukça duygu yüklüyüz. Mavi bir kalbimiz var ve bunu size ,yeniden ne zaman tekrar göstereceğimizi bilmiyoruz. Bugünlerde müzik bizi bir araya getiriyor ve bu yüzden size veda etmek için bir şarkı söyleyeceğim, Size en iyi dileklerimle, sevgi ve sağlıklı günler diliyorum .. ”

İşte o görüntüler…

Seni tekrar ne zaman göreceğim?
Değerli anları ne zaman paylaşacağız?
Sonsuza kadar beklemek zorunda kalacak mıyım?
Bütün gece acı çekip ağlamam gerekecek mi?
Seni tekrar ne zaman göreceğim?
Kalplerimiz ne zaman birlikte atılacak?
Aşık mıyız yoksa sadece arkadaş mıyız?
Bu benim başarım mı yoksa son mu?
Seni tekrar ne zaman göreceğim?
Seni tekrar ne zaman göreceğim?
Seni tekrar ne zaman göreceğim?

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.