Üniversiteli gençlerin tasarlayıp ürettiği insansız hava araçlarının yarışacağı TÜBİTAK yarışmasına Kapadokya Üniversitesi iki takım ile katılacak.

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından organize edilen ve 16-22 Eylül 2019 tarihinde Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı işbirliği ile Teknofest kapsamında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışmasına Kapadokya Üniversitesi de iki takım ile katılacak.

Uçak Elektrik Elektronik ve Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü öğrencilerinden oluşan iki takım Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde yarışmaya katılacak. İlk etapta kavramsal tasarım raporlarını sunacak olan takımlar, ilk eleme aşamasını geçtikten sonra detaylı tasarım raporlarını sunacaklar ve 16 Eylül tarihinde düzenlenecek yarışmaya katılmaya hak kazanacaklar.

Yarışmanın Düzenleme ve Değerlendirme kurulunda yer alan Kapadokya Üniversitesi İHA Sistemleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Rıfat Benveniste de 23-24 Mart ve 28-29 Mart tarihlerinde TÜSSİDE tesislerinde yarışmaya katılan tüm takımlara İtki Sistemleri ve Hava Hukuku konularında eğitim verdi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.