Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’dan Pekin’e giderken 8 Mart 2014’te ortadan kaybolan MH370 sefer sayılı Malezya uçağının izine aradan geçen iki yılda tüm arama çalışmalarına rağmen rastlanamadı.

Malezya’da parlamento da çalışma gününe iki yıldır sırrı çözülmeyen uçakta hayatını kaybedenler için saygı duruşuyla başlarken, çoğunluğunu Çinli ailelerin oluşturduğu yolcu yakınları ise hala yetkililerden bir haber bekliyor:
“Biz hala yaşıyorlar mı yoksa öldüler mi bilmiyoruz. Hepimiz derin depresyondayız. Öldüler ise mezarlarını yapmak istiyoruz. Yaşıyorlar ise onlar için dua etmek istiyoruz.”

227 yolcu ve 12 mürettebatı ile kaybolan uçakla ilgili hem Malezya hükümeti hem de Malezya Havayolları’na hali hazırda 43, sadece Malezya Hükümeti’ne 14 dava açılmış durumda.

Öte yandan geçtiğimiz hafta Afrika ile Madagaskar Adası’nı ayıran Mozambik Kanalı’nda uçağa ait olduğu düşünülen bir metal parçası bulundu. Parçanın, 370 sefer sayılı uçağa ait olup olmadığı, Avustralya’da yapılan incelemelerden sonra kesinlik kazanacak.(Euronews)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.