Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs TV’de Serhat İncirli’nin sunduğu ‘Kıbrıs’ta Bugün’e katılarak CAS’taki soruna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Özgürgün konuşmasında Cyprus Airport Services’ın (CAS) özel hizmet verdiğine işaret ederek, CAS’ın İstanbul Handling gibi rakipleri bulunduğunu söyledi.

Atlasglobal firmasının CAS’a hizmetlerini aktarması için uzun süre görüşmeler yaptıklarını ifade eden Başbakan Özgürgün, Atlasglobal’in işlerini CAS’a aktarınca, CAS çalışanlarının hem maaşlarında ciddi bir iyileşme hem de çalışan sayısında artış olduğunu ifade etti.

Özgürgün, Atlasglobal ile anlaşılması ardından devletten alınan katkıya ihtiyaç da kalınmadığını ifade ederek, CAS’ın şu anda parası olduğunu ancak başka hiç müşterisi olmadığını da sözlerine ekledi.

Özgürgün şu anda Türk Hava Yolları ile görüşmeler yaptıklarını da sözlerine ekleyerek, “eğer THY işlerini CAS’a aktarırsa, CAS’ın hem maaşları, hem de yeni personel istihdam şansı da doğacak” dedi.

Özgürgün sözlerine şöyle devam etti:
Eğer bir sendikalaşmaya gidilir ve sendikal bir eylem görülürse, bu şirketler alternatifleri olduğu için anında başka bir şirkete geçebilir. Oradaki 100’lerce kişinin ekmeği sıkıntıya girer.

CAS bizim patron olduğumuz bir yer değil… CAS’ın patronu hava yolu şirketleridir ve ekmeği veren onlardır. Devlet aracıdır ve bu görevi şirketlere, makamlarımızı kullanarak verdik. Biz Atlasglobal’e dedik ki “Size garanti veriyoruz, yoktur böyle bir şey. CAS size en iyi hizmeti verecek”. Onlar da bize güvendiler ve geldiler.

CAS konusu çok hassas bir konu ve dikkatli olunması gerekiyor. Oradaki Yönetim Kurulu bakıyor ve diyor ki “Orada ciddi disiplinsizlikler var.”.

116 kişi var 30 kişi bir şey çıkarıyor. 85 kişi de artı mağduriyete uğrayabilir. Ben dikkatli olunması konusunda uyarı yaptım. 116 kişi birden işsiz kalabilir.” şeklinde konuştu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.