Ercan Havalimanı’ndan İngiltere’ye yapılan seferlerdeki yolcu sayısında ciddi bir düşüş yaşanıyor.

Ercan Havalimanı’ndan İngiltere’ye yapılan seferlerdeki yolcu sayısında ciddi bir düşüş yaşanıyor. Özellikle Ercan Havalimanı’ndan giden Londra yolcularının Atatürk Havalimanı’nda uçaktan indirilerek yeniden güvenlik kontrolünden geçirilmesi nedeniyle, turistlerin Güney’e aktığı belirtiliyor.

Star Kıbrıs’da yer alan habere göre Ercan-İstanbul seferlerinde 800 lirayı bulan bilet fiyatlarının İstanbul-Ukrayna seferlerinde 120 TL’ye kadar düşmesinin de düşündürücü olduğu ve yolcu sayısındaki azalmaya önemli bir gerekçe olduğu belirtiliyor. Buna rağmen uçak biletleriyle ilgili yükselen tüm itirazlar da duymazdan geliniyor.

Bu arada İngiltere’ye Güney’deki havaalanlarından gitme olanağı olan Kıbrıslı Türkler, hem ucuz bilet avantajını kullanıyor. Hem de bir başka havalimanında uçaktan inip yeniden kontrolden geçmedikleri için bu havaalanlarını tercih ediyor. Ercan Havalimanı’ndan Londra’ya yönelik uçuşlarda gözlenen boşalmanın nedeni de bu gerekçelere bağlanıyor.

Bir diğer gerekçenin de Rum yönetimin turistlerin Ercan Havalimanı’ndan uçuşunu engellemek için Güney’deki hava yolu şirketlerine verdiği teşvik olduğu belirtiliyor. Yüksek bilet fiyatlarıyla biz de buna çanak tuttuğumuz için turist, Güney’den gidip gelmeyi tercih ediyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.