Almanya’nın en büyük hava yolu şirketi Lufthansa ile Çin’in bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Air China arasında Çin’de iş birliği anlaşması imzalandı. Lufthansa adına imza töreninde yapılan açıklamada Air China’nın Asya pazarında büyümek için en ideal partner olduğu dile getirildi.

Pekin Uluslararası Havalimanı’nda imzalanan anlaşmada konuşan Lufthansa Genel Müdürü Carsten Spohr Dünya’nın en önemli hava yolu pazarı olan Asya’daki hava trafiğinin artırılması amacıyla yapıldığını söyledi.

İki şirketin ortak planlaması ile yeniden organize edilecek uçuş ağına Lufthansa’nın alt şirketleri ile Avusturya Hava Yolları ve İsveç Uluslararası Hava Yolları’da dahil olacak.

Kod paylaşımı anlaşması sayesinde Frankfurt, Zürih ve Viyana’dan uçacak yolcular Air China üzerinden Asya’da çeşitli noktalara tek aktarma ile uçuş imkanı yakalayacak. Yeni planlama ile uçuşların 2017 yaz döneminde başlaması planlanıyor.

Air China adına konuşan Genel Müdür Cai Jianjiang yapılan anlaşmanın Air China’nın küreselleşme yolundaki önemli adımları arasında yer aldığını söyledi.

Air China ve Lufthansa yaptıkları anlaşma ile başta körfez bölgesi hava yolları olmak üzere Asya pazarının önemli oyuncularını saf dışı bırakmayı hedefliyorlar.

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.