Lufthansa, Türkiye’deki 60. yılında yoluna yeni bir Genel Müdür’le devam ediyor. Genç Müdür Kemal Geçer, kış sezonunda haftada 27 uçuş yapacaklarını açıklarken, web sitelerinin de Türkçe hizmet vermeye başlayacağını bildirdi.

Türkiye’deki 60. yılını kutlayan Lufthansa, 2016-2017 kış sezonunda Almanya ile İstanbul, Ankara ve Antalya arasında haftada toplam 27 uçuş sağlayacak. Lufthansa yönetimi, 2018’den itibaren faaliyete geçmesi beklenen İstanbul’daki Üçüncü Havalimanı’nın da kendilerine yeni bir kapasite sunacağını düşünüyor.

Lufthansa Orta Doğu ve Afrika Satış ve Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tamur Goudarzi-Pour,Türkiye uçuşlarının 60. yılı vesilesiyle İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında, “Lufthansa tarihinde, İstanbul’a uçuşların başlaması, Lufthansa yönetimi ve ekibi için önemli bir dönüm noktası oldu. İstanbul zamanla önemli bir bağlantı noktasına dönüştü, turistler ve iş dünyası için önemli bir destinasyon haline geldi. Ortak girişimimiz Sun Express dahil, birçok önemli işbirliğimizi bu süreç içinde geliştirdik.” dedi.

GEÇEN YILKİ REKORU KORUDUK

2016 yılının tüm havacılık sektöründe olduğu gibi Lufthansa açısından da zor bir yıl olduğunu açıklayan Tamur Goudarzi-Pour, herşeye rağmen zarar etmediklerini, geçen yılki performansı yakalamayı başardıklarını bildirdi. Goudarzi-Pour, “Bu yıl 1.8 milyar Euro civarında kar edeceğimizi tahmin ediyoruz. Geçen yıl Lufthansa için rekor yılı olmuştu, konumumuzu koruyoruz.” dedi.

kemal-gecer

GENÇ GENEL MÜDÜRÜ KEMAL GEÇER

60. yıl kutlama etkinliğine katılan Lufthansa’nın Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Türkiye Kıdemli Satış Direktörü Frank Van den Steen de, Lufthansa’nın yeni Türkiye Genel Müdürü Sayın Kemal Geçer’i tanıttı.

Lufthansa’nın, Türkiye’ye her zaman, en yetenekli yöneticilerini gönderdiğini söyeleyen Van den Steen, “Türkiye’ye gelen tüm ülke yöneticileri, ticari zekâlarıyla katkı yapmanın yanı sıra, Lufthansa ile Lufthansa Grubu Havayolları ve Türk seyahat sektörü arasındaki bağları daha da güçlendirmek için özel bir tutkuyla çalıştılar. Kemal Geçer, bu özel görevi daha da ileriye taşıyacaktı. Geçer’in, yenilikçi düşünce tarzı ve taze yaklaşımıyla, İstanbul ve Türkiye’deki sadık müşterilerimize en iyi ve en başarılı şekilde hizmet vereceğine, benim ve Lufthansa yönetiminin inancı tamdır.” dedi.

1 Ekim’de göreve başlayan Lufthansa’nın yeni Türkiye Genel Müdürü Kemel Geçer de, 25 yıl önce ilk uçuşunu İstanbul’dan Frankfurt’a Lufthansa’yla gerçekleştirdiğini söyleyerek, “25 yıl sonra Frankfurt’tan İstanbul’a Lufthansa’nın Türkiye müdürü olarak dönmekten dolayı mutluyum ve gururluyum” yorumunu yaptı. Geçer, bu yeni görevinde hedeflerinin havacılık sektöründe lider olmaya devam etmek olduğunun altını çizdi.

TÜRKÇE WEB SİTE AÇILACAK

“Frankfurt merkez havalimanımızdan yeni destinasyonlara açılarak yine bir numara olmak ve esas gücümüzü oluşturan faaliyet alanlarımızı geliştirmek istiyoruz” diyen Kemal Geçer, önümüzdeki haftalarda Lufthansa’nın websitesi LH.com’un, Türkçe hizmet vermeye başlayacağını açıkladı. Geçer, “Yıldönümümüze denk gelen bu müthiş gelişme, sadık Türk müşterilerimiz için güzel bir hediye” diye konuştu.

GELECEK 10 YIL 260’DAN FAZLA UÇAK ALACAK

Geçer sözlerini şöyle sürdürdü: “Lufthansa Grubu, çok yıllık yatırım programı çerçevesinde, 61 yıl önceki kuruluşundan bu yana en geniş kapsamlı filo yenileme programını gerçekleştiriyor. Önümüzdeki 10 yıl içinde toplam değeri 36 milyar Euro (liste fiyatı) olan 260’dan fazla yeni uçak filoya katılacak. Bunlara, 34 adet Boing 777-9x ve önümüzdeki yıldan itibaren hizmete alınacak olan 25 adet geniş gövdeli Airbus A350-900’ler de dahil. 2016 yılında filoya 52 uçak katılıyor, her hafta yeni bir uçak.

Bu, gerçekten her havayolu için ulaşılması zor bir başarıdır. Bu vesileyle sadık müşterilerimize, seyahat sektöründeki partnerlerimize ve havacılık sektöründe global bir lider konumuna gelmemizi Türkiye’de ve tüm dünyada, Lufthansa’nın kuruluşundan itibaren, öncü bir ruh ile desteklemiş olan tüm çalışanlara teşekkür etmek istiyoruz.”

ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI İNŞAATINI GEZDİK

Toplantının sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Lufthansa yönetimi, 2018’den itibaren faaliyete geçmesi beklenen İstanbul’daki Üçüncü Havalimanı’nın kendilerine yeni bir kapasite sunacağını kaydetti. Kemal Geçer, ‘Üçüncü Havalimanı bize yeni bir kapasite sunacak. Geçen hafta havalimanı inşaatını gezdik. Detaylı brifing aldık burası Türkiye için önemli bir merkez olacak’ dedi.

HAFTADA 25 SEFER YAPACAK

Önümüzdeki kış sezonunda Lufthansa, İstanbul ve Ankara’dan Frankfurt ve Münih’e olmak üzere, haftada toplam 25 sefer düzenleyecek. İsviçre Grubu’na ait olan Edelweiss Havayolları, Antalya ile Zürih arasında haftada iki sefer gerçekleştirecek.

KEMAL GEÇER KİMDİR?

Lufthansa Türkiye Genel Müdürlüğü’ne 1 Ekim’den itibaren atanan 32 yaşındaki Kemal Geçer, bir yıldır Lufthansa’da Satış Müdürü olarak görev yapıyordu. Geçer, İstanbul merkez ofisten Lufthansa’nın yanı sıra Avusturya ve Swiss Havayolları’nın operasyonundan sorumlu olacak.

Antalya’da 1984’te doğan Geçer, Almanya’da Schumpeter School of Business and Economics’i bitirdi. Yüksek lisans yaptı. İş hayatına Almanya’da Vodafone’da başladı. IQ Group, PricewaterhouseCoopers AG’de Strateji Danışmanı olarak görev yaptıktan sonra 2013’te Düsseldorf’te HEINE Medizin GmbH’da Genel Müdür oldu. 2015’te Lufthansa Havayolları’nda göreve başlayan Kemal Geçer, Satış Müdürlüğü görevini bir yıl boyunca yaptıktan sonra 1 Ekim 2016 tarihinden itibaren de Lufthansa Türkiye’de genel müdür olarak göreve başladı.

(TurizmdeBuSabah.com)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.