Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer, dünyanın en büyük havalimanı projesi olan İstanbul Yeni Havalimanı’nın havacılık sektörü için çok büyük bir kazanım yaratacağını söyledi.

Geçer, “Yolcular için coğrafi konum avantajı ve konfor sunması önemli. Bu havalimanı, havayolu şirketleri için bir avantaj olacak” dedi.

HAREKETLİ PAZAR

Dünyanın en büyük havacılık grubu olan Lufthansa’nın Türkiye’de de en fazla uçuş yapan yabancı şirket olduğunu söyleyen Geçer, hareketli bir pazar olan Türkiye’de başarılı bir sezon geçirdiklerini belirtti. Havacılık sektöründe güvenlik endişelerinden kaynaklanan negatif bir etkileşimin yaşandığına işaret eden Geçer, Türkiye’ye sefer sayılarını artıracaklarını anlattı.

MUAZZAM ÇALIŞMA

İstanbul’da yapımı süren yeni havalimanıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Geçer, şunları söyledi: “İnşaatı gezerek projeyi inceleme fırsatı buldum. Devasa, muazzam bir çalışma var. Binlerce insan aynı anda çalışıyor ve çok hızlı ilerliyor. Açıkçası o hummalı çalışmadan etkilendim. Türkiye için çok iyi bir proje olacak. Havacılık sektörü için çok büyük bir kazanım yaratacak. Yolcular için coğrafi konum avantajı ve konfor sunması önemli.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.