8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla DHMİ Genel Müdürlüğünde kutlama programı düzenledi.

Programa,  Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Funda Ocak, Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Ateş, Mehmet Karakan, Celal Özuğur, Daire Başkan ve Yardımcıları, idareciler ve çok sayıda kadın personel katıldı.

Programın açılışında bir konuşma yapan Genel Müdür Funda Ocak, törende hazır bulunan kadın çalışanların şahsında tüm hanımefendi personelin kadınlar gününü kutladığını belirterek “Kadın çalışanına hak ettiği yeri, önemi ve desteği veren bir yaklaşımı ‘kurumsal insan kaynakları politikası’ olarak benimsiyoruz. Buradan hareketle teşkilatımızın her kademesinde kadın-erkek fırsat eşitliği bilincini güçlendirmeyi hayati bir sorumluluk olarak görüyoruz” dedi.

Gelişmiş toplumun en önemli ölçütlerinden birinin kadına tanınan haklar ve kadının sosyal yaşamdaki konumu olduğunun altını çizen Ocak sözlerine şöyle devam etti:

“ Kadın sorunlarının çözüme kavuşturulmaması, çocukların ülkelerine yararlı bireyler olarak yetişmemesine, aile birlikteliğinin bozulmasına, kadınların aile ekonomisine katkı sağlamamasına yol açabilir.

Bu itibarla kadınlarımızın haklarına tam anlamıyla kavuşması son derece önemli ve gelişmiş toplumlar da buna büyük özen gösteriyor. Bizim ülkemizde haklarını alan çok sayıda kadın var, özellikle son yıllarda hayata geçirilen büyük projelerle bu alanda büyük mesafe kat edildi.  Kadınlara yönelik önemli yasalar çıkarıldı, düzenlemeler yapıldı. Ama elbette bu müspet çabalar hız kesmeden devam edecektir.”

“BEN BU CAMİADA ÇALIŞAN TÜM HEMCİNSLERİMİN İDOLÜYÜM”

“ Ben bu konuma aranızdan yetişerek geldim. Bu kurumun ilk kadın Başkan Yardımcısı, ilk kadın Başkanı, ilk kadın Genel Müdür Yardımcısı, ilk kadın Yönetim Kurulu Üyesi ve nihayetinde ilk kadın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü oldum.

Dolayısıyla ben bu camiada çalışan tüm hemcinslerimin idolüyüm.

Tüm hemcinslerimin mutlaka bir gün hedeflerine ulaşacağının canlı kanıtıyım. Ama sizden bir tek şey istiyorum. Bunlar hiç kolay değil. Lütfen çalışın, lütfen hak ettiğiniz yere gelmek için çaba sarf edin. Projeler üretin. Ben kurumsal bir insan kaynakları politikası olarak, ne bir erkek arkadaşımın ne bir kadın arkadaşımın hiçbir hakkını yerde bırakmayacağım. Bunun sözünü ilk günden verdim. Takipçisi olacağım. Yeter ki siz çalışın, yeter ki bu kuruma katkı sağlayın”

TURKUAZ KAFE AÇILDI…

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Kurum çalışanlarına yönelik olarak yapılan Turkuaz Kafe’nin açılışı Genel Müdür Funda Ocak tarafından yapıldı.

Kafe hakkında bilgi veren Ocak, “Bugün Turkuaz kafemizin açılışı yapıyoruz. İnşallah size çok iyi bir motivasyon olur, iyi bir dinlence yeri olur, iyi bir sosyalleşme mekanı olur. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize sevgilerimi sunuyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

KARAKALEM PORTRE HEDİYE EDİLDİ…

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kurum çalışanlarından Dilek Uğuz, Genel Müdürü Funda Ocak için yaptığı karakalem portre çalışmasını Genel Müdürümüze takdim etti.

Program yapılan ikram ve müzik dinletisi ile son buldu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.