Güneydoğu’da terörün mağdur ettiği halkın sıkıntılarını yerinde inceleyen AK Parti heyeti, izlenimlerini raporlaştırdı.

Başbakan Ahmet  Davutoğlu’na sunulan raporda, operasyonların kısa sürede sonuçlanması ve esnafın desteklenmesi önerildi. En dikkat çekici olan ise Nobel Ödüllü Aziz Sancar’ın isminin Mardin Havaalanı’na verilmesi oldu.

Terörün mağdur ettiği bölge halkının yaşadığı sıkıntıları yerinde tespit etmek için operasyonların sürdüğü illere giden AK Parti heyeti, izlenimlerini rapor haline getirdi. Bölgedeki kanaat önderleri, STK’lar, muhtarlar ve mağdur vatandaşlarla görüşen heyet, hazırladığı detaylı raporu Başbakan Davutoğlu’na sundu. Her alanda devletin varlığını ve gücünü göstermenin, bundan sonraki sürecin sağlıklı yürümesi açısından hayati öneme sahip olduğu vurgulandı. ‘Diyarbakır’ raporunda, terörden etkilenen vatandaşların ve esnafın durumunu iyileştirmeye dönük adımlara dikkat çekildi.

Yenişafak’ta yer alan habere göre raporda yer alan en dikkat çekici öneri ise Nobel ödülü alan Mardinli Aziz Sancar ile ilgili. Mardin Havaalanı’nın isminin ‘Aziz Sancar’ olarak değiştirilmesi olumlu yansıyacaktır. Terör olaylarının ekonomik, sosyal ve psikolojik tahribatı kamuoyuna anlatılmalı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.