ABD’de yaşanan maske takma tartışmasından sonra iki çocuklu bir aile uçaktan atıldı. Bunun ardından havayolu şirketiyle anlaşmaya varan aile uçağa geri döndü.

Avital ve Ari Eisenberg, iki yaşındaki çocukları Rikki’nin maske takmaması sebebiyle uçaktan atıldıklarını söylerken, Spirit Airlines adlı şirket maske kuralına uymayan kişilerin aslında ebeveynler olduğunu ve ailenin bu yüzden uçaktan çıkarıldıklarını açıkladı.

5 Nisan’da meydana gelen olayda Avital’le Ari, çocukları Rikki ve özel ihtiyaçları olan 7 yaşındaki Daniel’le Orlando’dan Atlantic City’ye gitmeye hazırlanıyordu.

Fox News’a konuşan 7 aylık hamile Avital, Rikki’nin iki yaş ve üzeri yolcuların maske takması gerektiği konusundaki kurala uymadığı için bir kabin memurunun kendilerini uçaktan attığını söyledi.

Avital ayrıca oğlunun durumunu anlattığını, sık sık epilepsi nöbeti geçirdiğini ve ağzını örtmenin nöbetleri tetikleyebileceğini ancak yüzünü kapatmak için elinden gelenin en iyisini yapacağını söylediğini aktardı.

Görüntülerde bir kabin memuru, “Size söyledim, kurallara uymadınız. İnmeniz gerekiyor. Bunu yapmak istemezdim” dediği duyuluyor. Avital “Maske takıyoruz” cevabını verirken görevli, çocuğun takmadığını belirtip pilotun ailenin inmesini istediğini söylüyor. Bunun ardından kabin memuru aileyi polisi aramakla tehdit edip yanlarından ayrılıyor.

Spirit Airlines’ın sözcüsü, videonun öncesinde ebeveynlerin maske takmadığını ve bu yüzden ailenin uçaktan inmesinin istendiğini belirtti. Söz konusu ailenin maske kurallarını uyacağına dair güvence verdikten sonra bütün yolcularla birlikte uçağa döndüklerini kaydetti.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.