Mostar Uluslararası Havalimanı Genel Müdürü Marin Raspudiç, düşük maliyetli havayolu firmaları tarafından İstanbul ve Viyana’ya seferler planlandığını söyledi.

Ekapija.ba’nın haberine göre Raspudiç, yolcu terminalinin tadilatı ile sundukları hizmetin kalitesinin artacağını ifade ederek Mostar Havalimanı’ndaki çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanmasını beklediklerini söyledi. Raspudiç, 2017 yılında düşük maliyetli firmaların da havalimanına sefer gerçekleştirmeleri için görüşmelerin sürdüğünü haber verdi.

Önümüzdeki yıl ihtiyaçlara karşılık vermek üzere Mostar’dan Viyana ve İstanbul’a seferlerin başlatılmasının planlandığını da müjdeleyen Raspudiç, 2016 yılında havalimanını kullanan yolcu sayısında %23 düşüş yaşandığını ve yeni firmaların gelmesiyle bu seyrin değişmesini umut ettiklerini söyledi.

018

Herşeyin planlandığı gibi gitmesi halinde düşük maliyetli uçuş firmalarının 2017 yaz sezonundan seferlerini başlatabileceklerini ifade eden Raspudiç, halihazırda Mostar havalimanından halihazırda ekseriyeti Mecugorye’yi (Međugorje) ziyarete gelen Katolik turistlere hizmet veren Roma, Bar ve Napoli uçuşlarının gerçekleştirildiğini ifade etti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.