Endonezya ve Etiyopya’da düşen iki Boeing 737 MAX 8 uçağından sonra gözler uçağın sahip olduğu uçuş emniyet özelliklerine çevrilmişti.

TEST UÇUŞLARINA DA KATILDI

Boeing CEO’su Dennis Muilenburg, Şirketin sosyal medya hesabından yaptığı basın açıklamasında, MAX tipi test uçuşlarının tamamlandığına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Açıklamanın tümü şöyle;

Boeing’den Merhaba,

Yetenekli test pilotlarımız güncellenmiş “manevra özellikleri artırma sistemi veya MCAS yazılımı” ile 120 737 MAX uçuşunda toplam 203 saat uçuşu tamamlamışlardır. Belgelendirme konusunda sürekli ilerleme kaydediyoruz. Dün, güncellenmiş yazılımın resmi mühendislik uçuş testini uçaktaki teknik ve mühendislik liderlerimizle tamamladık.

Bu sertifika uçuşundan önceki son test uçuşuydu. Ek olarak, bugün erken saatlerde başka bir gösteri uçuşuna katılma fırsatını yakaladım ve yazılımı ilk elden, son haliyle, bir dizi uçuş koşulunda tasarlandığı şekilde çalıştığını gördüm.

Ve dünya çapında 50’den fazla müşterimiz ve operatörümüzün % 85’inden fazlası yeni yazılımları bir dizi simülatör oturumuyla deneyimlemiştir. Ekibimizin çalışmalarından büyük gurur duyuyorum. Boeing pilotları mühendisleri, teknik uzmanları ve ortaklarımızdan oluşan bu ekip, işin yapıldığından emin olmak için yazılımı kapsamlı bir şekilde test ediyorlar ve düzeltmek için zaman harcıyorlar. Emniyet bizim sorumluluğumuzdur. Biz buna sahibiz. Ve ekibimizin çalışmaları 737 MAX’i uçabilecek güvenli uçaklardan biri yapacaktır. Bu bizim taahhüdümüzdür.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.