Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın bu akşam yapılacak nişan töreni öncesi damat adayı Selçuk Bayraktar’ın babası Özdemir Bayraktar, kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı.

Tarabya Huber Köşkü’nde bu akşam yapılacak nişan töreni nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesi Kısıklı’daki evlerinden Tarabya’ya hareket edecekleri sırada, Özdemir Bayraktar’ın hastaneye kaldırıldığı haberi geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun üzerine Halkalı’daki Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne gitti.

Kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Özdemir Bayraktar’ın, aort damarının yırtıldığı ve ameliyata alındığı öğrenildi.

NİŞAN İPTAL OLDU

Sümeyye Erdoğan ile bugün nişanlanacak olan BAYKAR Makina teknik müdürü Selçuk Bayraktar’ın babası Özdemir Bayraktar’ın acil olarak ameliyata alınması üzerine Tarabya Köşkü’nde yapılacak olan tören de iptal edildi.

ÖZDEMİR BAYRAKTAR KİMDİR?

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Makine Yüksek Mühendisi Özdemir Bayraktar, ülke için pilotsuz uçaklar üretmeye karar verdiğinde, ABD’de University of Pennsylvania’da insansız uçaklar üzerine master, Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) robotik kontrol sistemleri konusunda doktora yapan ortanca oğlu Selçuk’un Türkiye’ye dönmesini bekledi. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Makine Yüksek Mühendisi Özdemir Bayraktar, ülke için pilotsuz uçaklar üretmeye karar verdiğinde, ABD’de University of Pennsylvania’da insansız uçaklar üzerine master, Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) robotik kontrol sistemleri konusunda doktora yapan ortanca oğlu Selçuk’un Türkiye’ye dönmesini bekledi. Işık Lisesi mezunu, ODTÜ Endüstri mühendisi 31 yaşındaki Haluk Bayraktar ise Columbia Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamış ve doktoraya başlamıştı. Ailenin en küçük oğlu Ahmet Bayraktar ise Işık Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştu. Yani ekip hazırdı…

1981’de Özdemir Bayraktar tarafından kurulan bu aile şirketi kısaca Bayraktar kardeşleri simgeleyen kısaltma adıyla “Baykar” olarak hayata geçti.

Otomotiv sanayine hizmet amacıyla kurulan şirket, baba Özdemir’in havacılık sevgisi-merakı, ülkenin ihtiyacı ve çocuklarının aldığı eğitimlerle paralel, yepyeni bir yöne doğru yola çıktı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.