Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın dile getirdiği Elbistan’a havaalanı fikrinin, zaten var olan bir proje olduğunu belirterek, “Havaalanı vaatleriyle halkı kandırmaktan vazgeçin” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın partisinin Elbistan’daki ‘evet ofisi’ açılışında sarf ettiği, “Benim hayalim; Elbistan’a artık yakışan şey, bir havaalanıdır” şeklindeki cümlesini eleştirdi. Kaynak’ın bu açıklamasının gerçeği yansıtmadığını iddia eden Öztunç, Elbistan’a havaalanı değil, 8 kişilik uçakların inebileceği bir pist yapılacağını söyledi.

AK Partili siyasetçileri, bu tür vaatlerle halkı kandırmaya çalışmakla suçlayan Öztunç, “Elbistan’ın kirli havasına, suyuna bakın. Boş vaatleri bir kenara bırakın” çağrısını yaptı.

Elbistan’a yapılacak projenin vasfı dışında küçük uçakların inebileceği bir pistten ibaret olduğunun bilgisini veren CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç, bu pistin de Afşin-Elbistan A Termik Santrali’ni devralacak şirketin üst düzey yöneticilerine tahsis edileceğini savundu.

Öztunç, şunları söyledi:

“Başbakan Yardımcısı Sayın Veysi Kaynak, Elbistanlılara, ‘Benim hayalim; Elbistan’a artık yakışan şey, bir havaalanıdır’ demiş. Sayın Kaynak’ın bahsettiği proje yeni değil, eski bir projedir. Elbistan’a havaalanı değil, 8 kişilik uçakların inip kalkacağı bir pist yapılacaktı. O da termik santrali devralacak şirketin üst düzey yöneticilerini taşıyacak uçaklar için kullanılacaktı. Halk için değil de şirket patronlarına özel bir proje olacaktı. Bunlar, Elbistan’a zaten havaalanı yapmazlar. Söyledikleri de, hayalim dedikleri de yalan.”

Elbistan’ın daha önemli ve acil çözüm bekleyen sorunları olduğunu kaydeden Öztunç, “Bunlar, insanları kandıra kandıra Elbistan’ı bu hale getirdiler. Elbistan’ın havası kirli, içtiği su kirli, Pınarbaşı’nın hali içler acısı. Bunlar gibi daha bir sürü sorun ve sıkıntı varken, havaalanı yalanıyla uğraşmasınlar. Elbistanlılar artık bu yalanlara kanmayacak. Elbistanlıları artık kandıramayacaklar. Başbakan Yardımcısı Sayın Veysi Kaynak, aynı zamanda AFAD’tan da sorumlu. Elbistan’daki Pazar yeri yangını da bir doğal afettir. Önce AFAD’ı görevlendirsin, oradaki esnafların derdine derman olsun” şeklinde konuştu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.