Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Pegasus, Ocak’ta Bingöl Uçuşlarına Başlayacak

Açıldığı günden beri yetersiz sefer sayısı ve yüksek fiyatlar nedeniyle tepki gösteren Bingöllülerin artan ısrarı sonunda sonuç verdi.

Bingöl Havalimanı Müdürü Ali Haydar Kaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu’nun girişimleriyle Pegasus firması tarafından 15 Ocak 2018 tarihinden geçerli olmak üzere İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Bingöl Havalimanından karşılıklı olmak üzere Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri sefer düzenleneceğinin müjdesini verdi.

“ISRARCI OLDUK”

Bingöl Havalimanı Müdürü Ali Haydar Kaya, Hem farkı bir firmanın Bingöl’de sefer yapmasını hem de Sabiha Gökçen Havalimanına seferlerin başlaması için girişimde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu ile birlikte ciddi anlamda çalıştıklarını ve konuyla ilgili yetkilileri iki gün boyunca Bingöl’de misafir ettiklerini belirtti. Kaya, “ Israrlı talebimiz sonuç verdi. Konu ile ilgili yetkililerini iki gün burada misafir ettik. Uçuş bilgilerini anlattık. Halkın taleplerini anlattık. Kuzey ilçelerin ve Solhan’ın Muş ve Erzurum Havayolunu kullandıklarını, Bingöl merkezdeki bazı yolcularında Elazığ ve Diyarbakır’ı tercih ettiklerini söyledik. Buraya gelen misafirlerimizi ikna ettik” dedi.

“FİYATLAR DÜŞECEK”

Pegasus yetkilileriyle yapılan görüşmelerde Bingöl için belirlenecek fiyatların düşük olacağını söyleyen Kaya, “Şuan sadece THY olduğu için fiyatlar ister istemez yüksek oluyordu. Bu da yolcu potansiyelimizi etkiliyordu. İnşallah Pegasus başladıktan sonra zaten Pegasus firması fiyatın düşük olduğunu söylemişlerdi, bunun yanında THY’da ister istemez fiyat düşüşüne gidecektir. En az yarı yarıya fark edecektir diye düşünüyorum” dedi.

“VATANDAŞIN İKİ İSTEĞİ DE GERÇEKLEŞMİŞ OLACAK”

Vatandaş uçuş fiyatlarının yüksek olduğu için ayrı bir firmanın Bingöl’de sefer yapmasını istediğini ve fiyatların düşmesi gerektiği konusunda kendilerine taleplerin olduğunu aktaran Kaya, “Fiyat düşüşünün olması talebi bize geliyordu ama biz fiyat konusunda bir şey yapamıyorduk. Bizim kurum ayrı THY ayrı. Biletleme işlemi Türk Havayoluna Ait olduğu için bizim müdahale hakkımız yoktu. Hem fiyatın düşük olması için hem de Sabiha Gökçen Havalimanına uçuş gerçekleşmesi için Pegasus firması ile yaptığımız görüşmede olumlu sonuç aldık. Burada vatandaşın iki isteği birden gerçekleşmiş oldu. Hem fiyatlar düşmüş olacak hem de Sabiha Gökçen Havalimanına uçuşlar gerçekleşmiş olacak” dedi.

YILMAZ’A VE FEHMİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu’nun yoğun girişimleri neticesinde 15.01.2018 tarihinden başlamak üzere haftanın üç günü (Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi) Sabiha Gökçen Havalimanı ve Bingöl Havalimanından karşılıklı sefer düzenlenmesiyle ilgili Pegasus Hava Yolları tarafından planlama yapıldığını belirten Kaya, “Bakanımız Sayın Dr. Cevdet Yılmaz ve Milletvekilimiz Sayın Enver Fehmioğlu ile beraber Pegasus Genel Müdürü’nün de katılımıyla 10-16 Ekim tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olan 2. Bingöl Tanıtım Günlerinde söz konusu seferlere ilişkin bilgiler ayrıntılı şekilde paylaşılacaktır. Bu vesileyle Bingöl için büyük öneme sahip bu uçuşun gerçekleşmesi için yoğun emek sarf eden Sayın Bakanımız Dr. Cevdet Yılmaz ve Milletvekilimiz Sn. Enver Fehmioğlu’na teşekkürlerimizi sunar Bingöl’ümüze hayırlı olmasını temenni ederiz” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR