“TCI Kabin İçi Sistemleri A.Ş. (Turkish Cabin Interior) ” SpiceJet’in filosuna yeni katılacak 155 adet B737 MAX uçaklarının kabin içi mutfaklarını üretecek.

Endüstriyel kabin içi tasarımı, sertifikalandırılması ve üretimi alanında havacılık endüstrisinde dünya çapında bir oyuncu olan TCI, yeni 155 adet B737 MAX uçaklarının galley’lerini üretmek için SpiceJet ile anlaşma sağladı. Anlaşmaya göre üretilen galley’lerin teslimatları Ağustos 2018’de başlayacak ve 2024 yılına kadar devam edecek.

Hindistan’ın en büyük hava yollarından biri olan SpiceJet, Türkiye’de TCI tarafından üretilecek galley’ler ile donatılacak yeni uçaklarıyla pazardaki konumunu güçlendirecek.

TCI, SpiceJet ile yapılan anlaşma sonrası Güney Asya pazarındaki konumunu pekiştirmekten memnuniyet duyuyor. TCI Genel Müdürü Çetin Tuğtağ, “TCI’ın akıllı tasarım felsefesi ile hayata geçirdiği, hafif ancak dayanıklı mutfak sistemlerinin kısa süre içinde gördüğü ilgi ve imzaladığımız satış anlaşması bizleri gururlandırıyor. Gerçekleştirilen ihracatın şirketimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.