Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2017 yaz sezonunu yüzde 20’nin üzerinde bir kapasite artışı ve yeni uçuşlarla satışa açtı.
SunExpress, başta Antalya ve İzmir olmak üzere, Türkiye’deki 13 kentten Avrupa’daki 39 destinasyona haftada 487 uçuş gerçekleştirecek.
2017 yaz sezonuyla beraber Antalya’dan dış hatlarda Danimarka’da Aalborg ve Billund’a uçacak olan SunExpress  iç hatlarda ise Erzurum’a, Ankara’dan Brüksel, Hamburg ve Viyana‘ya, Adana ve Elazığ’dan Hamburg’a uçmaya başlayacak.
Bu yıl, başta Antalya ve İzmir olmak üzere Türkiye’deki 13 kentten, 21’i Almanya’da, 18’i Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya ve Norveç olmak üzere, Avrupa’daki 39 destinasyona haftada 487 direkt uçuş gerçekleştirecek SunExpress, 2010 yılında Almanya’da kurduğu SunExpress Almanya ile beraber Almanya’dan Akdeniz, Karadeniz,
Kanarya Adaları ve Kızıl Deniz’deki tatil cennetlerine de haftada 120 direkt sefer gerçekleştirecek.
Akdeniz ve Ege bölgesine tarifeli seferlerle en fazla turist getiren hava yolu olan SunExpress, Antalya ve İzmir başta olmak üzere Anadolu’yu Avrupa’ya direkt uçuşlarıyla bağlamaya devam ediyor. Antalya’dan dış hatlarda, önceki yıla göre yüzde 28’lik bir kapasite artışıyla, Avrupa’da 33 noktaya haftada 280 uçuş, İzmir’den ise yüzde 8’lik bir kapasite artışıyla Avrupa’da 26 noktaya haftada 130 direkt uçuş gerçekleştirecek.
İç hatlarda ise, Antalya’dan iç hat uçuş ağına Erzurum’u da dahil edilerek haftada toplam 10 destinasyona 85 uçuş, İzmir’den iç hatlarda ise, 13 kente haftada 114 uçuş gerçekleştirecek.
2010’dan bu yana Anadolu kentlerini Avrupa’ya direkt seferlerle bağlayan SunExpress, Adana, Kayseri, Bodrum, Dalaman, Ankara, Elazığ, Gaziantep, Konya, Samsun ve Trabzon‘dan Amsterdam, Brüksel, Köln, Kopenhag, Hamburg, Duesseldorf, Frankfurt, Münih, Stuttgart, Hannover ve Viyana’ya yüzde 20 kapasite artışıyla haftada 244 direkt uçuş gerçekleştirecek. SunExpress, Türkiye çıkışlı uçuşlarında yüzde 20’nin üzerinde bir kapasite artışıyla iç hat uçuşları dahil haftada tarifeli 844 uçuş gerçekleştirecek.
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.