Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) yönetimi Çarşamba akşamı düzenlenen tanışma toplantısında basınla bir araya geldi.

Havacılık medyasından temsilcilerin yer aldığı yemekli toplantıda, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan TALPA Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Pilot H. Murat Ersoy, “Türkiye Havayolu Pilotları Derneği 25 Aralık 2018 tarihinde yapılan 11’nci Olağan Genel Kurulunda seçilerek göreve geldiklerini kaydederek, spontan oluşan bir grup olarak 26 pilotla bir araya geldiklerini” söyledi.

Dernek olarak sosyal sorumluluk projelerine önem ve öncelik verdiklerini, bu kapsamda down sendromlu çocuklar için eğitim projesi, işitme engelli çocuklar için hızlı okuma programı ile eğitim burs fonu oluşturacaklarını ifade eden Ersoy, konuyla ilgili projelerini 26 Nisan’da düzenlenecek Dünya Pilotlar Gününde kamuoyuna duyuracaklarını söyledi.

Yıllardır sürüncemede kalan Havacılık Yasası üzerinde çalışma başlattıklarını başladıklarını vurgulayan Ersoy, sektörel temsilcilerin de görüşleri alınmasına yönelik bir çalıştay düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

TALPA’dan yapılan açıklamada, “Katılımın yüksek olduğu toplantıya iştirak eden Basın mensuplarına teşekkür ederiz.” ifadesine yer verildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.