Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar “Yeni Ercan Havalimanı’nın Ulusal Birlik Partisi’nin alt yapısı çağdaş kalkınmış, halkı mutlu, güçlü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vizyonunun bir ürünü olduğunu.” söyledi.

Tatar, “Daha nice böylesi projelerimiz var. Hedefimiz olan halkımızın refah seviyesinin yükseltilmesine, devletimizin yüceltilmesine mutlaka ulaşacağız.” dedi.

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar bu sabah UBP Gazi Mağusa milletvekili Ersan Saner’le birlikte yapımı devam eden yeni Ercan Havalimanı’nda incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.

Tatar incelemeleri sonrasında şunları söyledi:

“Biz bu projeyi başlattığımızda eleştirenler bugün projenin ülkemiz için gurur verici olduğunu söylüyorsa bu UBP’nin büyüklüğünü ve ne denli güçlü bir vizyona sahip olduğunu gösterir.

Yeni Ercan Havalimanı Ulusal Birlik Partisi’nin alt yapısı çağdaş kalkınmış, halkı mutlu, güçlü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vizyonunun bir ürünüdür. Daha nice böylesi projelerimiz var. Hedefimiz olan halkımızın refah seviyesinin yükseltilmesine, devletimizin yüceltilmesine mutlaka ulaşacağız.

8 MİLYON KAPASİTE

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, “Mevcut Ercan Havalimanı yıllık bir milyon yolcu kapasitesine sahipken yenisinin 8 milyon yolcu kapasitesine sahip olacağına” işaret etti ve şöyle dedi:

“200 metre olan apron bin 400 metreye çıkıyor. 20 bin metre kare olan toplam alan 158 bin metre kareye çıkıyor. Gelir ortaklığına dayalı kamu-özel sektör işbirliği ile yapılan bu Havalimanı’ndan Devlet şimdi bile önemli gelir elde ediyor. Bitince daha da fazla kanacaktır. UBP iktidarda devam etseydi şimdiye bitmiş olacaktı. Ersin Tatar: Artan yolcu sayısı dikkate alındığında en erken zamanda yeni pistiyle hizmete açılmalıdır.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.