TAV Havalimanları Holding A.Ş., Ocak – 31 Aralık 2019 hesap dönemine ilişkin yıllık faaliyet raporunu yayımladı.

TAV Havalimanları Türkiye dahil 6 ülkede 2109 yılında toplam 89 milyon yolcuya ev sahipliği yaptı.

2019 yıllı itibariyle hizmet verilen uçuş sayısı 596 bin olurken, bu sayıya  Atatürk Havalimanı dahil edilmedi.

2019 yılı net karı 2,4 Milyar olarak gerçekleşti.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan  yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

2019 yılı TAV Havalimanları hikayesinin 20. yılı olması sebebiyle bizim için özel bir yıl. 2019 yılı, aynı zamanda, TAV’ın başarı hikayesinde TAV 2.0 dediğimiz bir sonraki bölümün de başlangıç yılı. 20 sene önce İstanbul Atatürk Havalimanı’nın işletmesini devralmamızla başlayan bu hikaye sırasında, iş ortaklarımızla birlikte, Atatürk Havalimanı’nı Avrupa’nın en büyük beşinci havalimanı haline getirdik. Hizmet kalitesinde en iyi uygulama örneklerinden biri haline getirdiğimiz Atatürk Havalimanı,yolcularımız tarafından yapılan oylamalarda Güney Avrupa’nın en iyi havalimanı seçildi. Türk havacılık tarihinin bu çok önemli bölümünü yönetmiş olmak hayatımız boyunca taşıyacağımız bir gurur vesilesi olacak.
TAV’ın başarı hikayesinin ilk bölümünü böylece kapatıp ikinci bölüme geçerken görüyoruz ki TAV 2.0, bugün geldiğimiz noktada yedi ülkede 14 havalimanı işleten ve 2019 yılında toplam 89 milyon yolcuya hizmet vermiş olan bir şirket. Bu 20 yıllık süreçte yarattığımız ve dünyanın her köşesinde rekabet edebilecek yetkinlikteki hizmet şirketleri portföyümüz bugün 30 ülkede 100 havalimanında faaliyet gösteriyor ve ciromuzun %59’unu, FAVÖK’ümüzün ise %27’sini oluşturuyor.

BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ

Atatürk Havalimanı ile başladığımız yolculukta 20 senede bir Atatürk Havalimanı daha yaratmayı başardık. Buna ek olarak, dünyanın her noktasında en yüksek kalitede hizmet verebilmemizi mümkün kılan çok ciddi bir know-how ve entelektüel sermaye biriktirdik.
TAV 2.0 aynı zamanda Groupe ADP’nin küresel büyüme stratejisinin de temel bir parçasını oluşturuyor. Ana ortağımız Groupe ADP ile birlikte işlettiğimiz havalimanlarından oluşan hizmet platformu dünyanın en büyüğü ve TAV Havalimanları’nın hizmet ayak izi bugün dört kıtaya ulaşıyor.

Faaliyet raporunun ayrıntıları için; TIKLAYINIZ

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.