Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu ve Denizli Platformu’ndan uçak saatlerinde yapılan değişiklik hakkında açıklamada bulunarak Türk Hava Yolları’na (THY) tepki gösterdi.

Denizli Ticaret Borsası Başkanı Platform Dönem Sözcüsü İbrahim Tefenlili, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci bir araya gelerek Uçak saatlerinin erkene alınmasıyla ilgili basın açıklamasında bulunarak Türk Hava Yolları’na tepki gösterdiler.

Denizli merkezli STK’lar tarafından yapılan açıklama;

“Türkiye ihracat sıralamasında 8’inci durumda bulunan, 2018 yılında en çok ziyaret edilen ören yeri Pamukkale gibi doğal bir güzelliği sınırları içerisinde bulunduran Denizli ilimiz, Türkiye’nin en önemli sanayi ve turizm merkezlerinden biridir.

Denizli; vatandaşları, iş insanları ve ziyaretçileri ile dinamik bir şehirdir… Bu bağlamda ilimize sağlanan tüm ulaşım imkanları yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bunlardan birisi de hava yolu ulaşımıdır. İlgili kurumlarımızın verilerini incelediğimizde, Denizli’deki havayolu kullanımının yıldan yıla arttığı açık bir şekilde görülmektedir.

Türk havacılığının lokomotifi olan Türk Hava Yolları (THY), son dönemde ilimiz ekonomisini yıpratacak bir karar alarak, sefer saatlerini değiştirmiştir. İstanbul’dan her sabah 07.00’da kalkan Denizli uçağının saati 05.40 yapılmıştır.

Bizler, yeni açılan İstanbul Havaalanı ile birlikte ilimizdeki hava yolu ulaşımının daha da rahatlayacağını düşünürken, Türk Hava Yolları’nın Denizli uçak seferlerinin saatlerini değiştirmesi, hemşerilerimiz ile çoğunluğu ihracatçı firmalardan oluşan iş dünyamızın güzide temsilcilerini hayal kırıklığına uğratmıştır. İstenmeyen bu durum, aynı zamanda vatandaşlarımıza, özellikle de iş dünyamız ile turizm sektörümüze olumsuz yansımaktadır.

Denizli iş dünyasının temsilcileri olarak, THY’nin İstanbul-Çardak arasındaki seferlerine dair uçak saatlerini yeniden gözden geçirmesini ve uygun şekilde değiştirmesi hususunda gereğini arz ederiz” denildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.