Gökyüzündeki milli takımımız Türk Yıldızları’nın yuvası Konya’da Türk Yıldızları’nın kuruluşunun 25’inci yılına özel bir gösteri düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Türk Yıldızları parkında düzenlenen ve Türk Yıldızları ile SOLOTÜRK’ün gösterileri ile unutulmaz bir hal alan gösteriye protokol üyelerinin yanı sıra binlerce kişi katıldı.

1992’de kurulan ve Türk Hava Kuvvetleri tarihinde kurulmuş olan yedinci akrotim olan Türk Yıldızları’nın çeyrek asırı geriden bıraktığı bugünlerde düzenlenen gösteri ile Türk Yıldızları’nın 25’inci yılı halk ile iç içe muhteşem bir gösteriyle kutlandı.

Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK’ün gösterilerinin yanı sıra 134’üncü Filo Komutanlığı’nda Konya Valisi Yakup CANBOLAT, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tuğgeneral Fidan YÜKSEL, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, Cumhuriyet Başsavcısı  Bestami TEZCAN, Konya İl Jandarma Komutanı J. Albay İsmet CANSARAN, İl Emniyet Müdürü Şükrü YAMAN ve askeri personelin katıldığı bir program düzenlendi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.