TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., 11-17 Temmuz 2016 tarihleri arasında Londra İngiltere’de düzenlenecek olan Farnborough Havacılık Fuarı 2016’ya bu yıl şale (A32) ve “ANKA” İnsansız Hava Aracı platformu ile katılıyor.

Statik alanda sergilenecek olan “ANKA” Orta İrtifa Uzun Havada Kalışlı (MALE-Medium Altitude Long Endurance) İHA Sistemi, gece ve gündüz, her türlü hava koşulunda, keşif, gözetleme, sabit/hareketli hedef tespit, teşhis ve gerçek zamanlı görüntülü istihbarat görevleri için EO/IR ve SAR faydalı yükleri ve otomatik iniş kalkış dahil bir çok uçuş yeteneği ile donatılmıştır. Dizel motor ve zamandan bağımsız Buzdan Koruma Sistemi kullanılan ANKA, Gelişmiş Yer Kontrol İstasyonu ve yedekli, güvenlik korumalı haberleşme hatları ile operasyon emniyeti ve kolaylığı sağlamaktadır.

TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., sabit ve döner kanatlı hava platformlarından uydu sistemleri ve insansız hava araçlarına kadar entegre havacılık ve uzay sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda.

“HÜRKUŞ” Yeni Nesil Temel Eğitim Uçağı, “T129 ATAK” Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri, “ANKA” İnsansız Hava Aracı Sistemi ve GÖKTÜRK Uydu Sistemleri gibi özgün ürün geliştirme projelerinin yansıra TUSAŞ; JSF/F-35, A400M, A320, A330, A350 XWB, B737, B787 ve B777 gibi uluslararası havacılık projelerinde küresel ölçekte rekabetçi ve önemli bir ortak olmasının yolunu açan dünya çapındaki başarısını; ürün ve çözümlerinin teknolojik mükemmeliyeti temellerine oturtmuştur.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.