Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un turist getiren uçaklara sağlanan yakıt desteğinin 12 ay süreyle ve bin 500 dolardan 9 bin dolara kadar verileceğine ilişkin açıklaması turizmcileri sevindirdi.

Ankara’da gerçekleştirilen Turizm Şurasında sonrası durum değerlendirmesi yapan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Genel Sekreteri Çetin Gürcün, turist getiren uçaklara sağlanacak yeni yakıt desteğini olumlu karşıladılar.

Ankara’da  01 – 03 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenen III. Turizm Şurası’nın kapanışında konuşan Kurtulmuş, acentelere verilen yakıt desteğinin uçak başına 9 bin dolara kadar çıkacağını belirterek, desteklerle ilgili çalışmaların tamamlandığını ifade eden Numan Kurtulmuş, ölü sezonda turist getirenlere daha çok destek verilirken, yüksek sezonda turist getirenlere verilen desteğin düşürüleceğini kaydetmişti.Türkiye’ye çok fazla turistin gelmediği ülkelerden turist getirenlere daha fazla destek verileceğinin de altını çizen Kurtulmuş, farklı teşviklerin de hayata geçirileceğini vurgulamıştı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.