Aydın’ın Efeler ilçesinde, yaşayan 10 yaşındaki bedensel engelli Erdem Batur, uçma hayalini gerçekleştirdi. Selçuk semalarında uçakla yaklaşık 45 dakika tur atan Batur, uçmanın heyecan verici olduğunu söyledi.

Hayatını tekerlekli sandalye ile sürdüren Ekrem Çiftçi İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Erdem Batur, pilot olma ve uçma hayalini sınıf öğretmeni Şaban Özdemir ile paylaştı. Batur’un uçma hayalini gerçekleştirmek isteyen Özdemir, bunun için Türk Hava Kurumu Aydın Şube Başkanı Dinçer Saldırış’tan yardım talep etti. Saldırış’ın tavsiyesi üzerine Özdemir, Erdem Batur’u annesi Selinay Batur ile birlikte Selçuk Havacılık Şenlikleri’ne götürdü. Batur, kendilerine eşlik eden Saldırış’ın da devreye girmesiyle şenlik alanından havalanan bir ultralight uçağa bindi. Pilotun yanındaki koltuğa oturan Batur, yaklaşık 45 dakika Selçuk semalarında tur attı.

“ÇOK MUTLUYUM”

Hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayan Batur, Özdemir ve Saldırış’a teşekkür ederek, “Pilot olmayı ve gökyüzünde uçmayı çok istiyordum. Sağ olsun Şaban Özdemir öğretmenim, Dinçer Saldırış başkanımın da yardımıyla uçma hayalimi gerçekleştirdi. Uçmak gerçekten çok heyecan vericiydi. Uçma keyfini yaşadığım için çok mutluyum” dedi.

Özdemir ve Saldırış da Batur’un çok özel bir çocuk olduğunu ve mutluluğunun da her şeyden daha değerli olduğunu dile getirdi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.