British Airways çalışanları, Rio De Janeiro’daki uyuşturucu ve alkol dolu kargaşalı gecelerini örtbas etmek için polise silahlı soygun kurbanı oldukları yalanını söylemekle suçlandı.

Üç çalışanın 5 Eylül’de bir soygunun kurbanı olduktan sonra “çalışmalarını etkileyecek travma geçirdiklerini” bildirmelerinin ardından yolcular 24 saat boyunca Brezilya’nın Rio şehrinde mahsur kalmıştı.

Çalışanların ertesi gün işe gelmeyeceğini söyleyen British Airways, Heathrow Havalimanı’na gidecek BA248 sefer sayılı uçuşu 24 saat ertelemek zorunda kaldıklarını bildirmişti.

İddiaya göre adı açıklanmayan Britanyalıların hikayelerinde tutarsızlıklar bulunması üzerine polis halihazırda çalışanları, patronlarından ceza almamak için silahlı soygun olayını “uydurmakla” suçluyor.

Brezilya’daki yetkililer, üçlünün bildirdiği bir dizi suçtan sadece birinin gerçekten yaşandığını ve grubun uyuşturucu almak için Rio’da yerleşim yerinin yakınındaki terk edilmiş bir benzin istasyonuna gittiğini söyledi.

Rio de Janeiro Eyaleti Sivil Polisi The Independent’a şunları söyledi:

Özel Turizm Destek Heyeti (DEAT), saha araştırması ve istihbarat çalışmaları, veri geçişi ve görüntü analizinin ardından bu yıl eylülde soyulduklarını bildiren İngiliz şirketinden üç kabin memurunun verdikleri ifadede olayı anlatırken yalan söylediklerini tespit etti.

DEAT’a göre, üçlünün bildirdiği çeşitli suçlardan sadece bir tanesi, uyuşturucu ve alkol kullandıkları bir gecenin ardından Rio’da yerleşim yerinin yakınındaki terk edilmiş bir benzin istasyonuna giderek uyuşturucu kullanımına devam etmeleriyle gerçekleşmiştir.

Üçlü, suç uydurma suçundan soruşturulmakta.

British Airways bunun “polisi ilgilendiren bir konu” olduğunu ve olaya karışan kabin memurlarının 6 Eylül uçuşu için “görevlendirilmediğini” söyledi. Havayolu BA-248 seferinin neden ertesi güne ertelendiğini açıklamadı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.