Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi ve Karain Havacılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından küçük yaştaki öğrencilere havacılığı tanıtma ve sevdirme projeleri kapsamında Antalya Yaz Spor Okulunda Uzaktan Kumandalı Model Uçak Simulatör Uçuşu yaptırıldı.

Farklı yaştaki öğrenci gruplarına Türk Hava Kurumu ve havacılığı anlatan sunum yapılıp, sportif havacılık branşlarına yönelik videolar izlettirildi. Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi Model Uçak Öğretmeni Ceyda ATMIŞ tarafından öğrencilere Uzaktan Kumandalı Model Uçağın kalkış, uçuş ve inişleri yaptırılarak havacılığın sihirli dünyasına adım atmaları sağlandı.

Eğitimler sırasında öğrencilere uçağın aerodinamik yapısı, rüzgarın hava aracına etkisi ve uçağa etki eden kuvvetler ile ilgili bilgiler verildi. Uzaktan Kumandalı Model Uçak Uçuşu hakkında genel bilgiler verildikten sonra öğrencilere simulatör uçuşu yaptırıldı.
R/C Model Uçağın Simulatör Uçuşunda başarılı olan minik öğrenciler tebrik edilerek, THK Defteri ve kalemi hediye edildi.

Antalya Yaz Okulunda verilen derslerinin bitirilmesinin ardından minik havacı öğrenciler ile birlikte Karain Havacılık Eğitim Merkezi gezisi yapıldı. Uzaktan Kumandalı Model Uçak hangarındaki uçakları yakından görme fırsatı elde eden öğrencilere kanat yapıları ayrıntılı şekilde anlatıldı. Antalya Karain Havacılık Eğitim Merkezi Yamaç paraşütü Öğretmeni Umut AKTÜRK Motorlu Yamaç paraşütü Gösterisiyle öğrencilerden büyük ilgi topladı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.