17 – 18 EYLÜL 2022 tarihlerinde Sivrihisar Havacılık Merkezi Necati ARTAN tesislerinde üçüncüsü düzenlenen SHG Airshow 2022 Havacılık gösterileri havacılık tutkunlarını bir araya getirdi.

17 EYLÜL 2022 Cumartesi günü sabahın erken saatlerinden itibaren gösterileri izlemeye gelen çeşitli yaşlardan oluşan havacılık tutkunları DOĞU Apronu giriş kapısı önünde büyük bir heyecan içinde içeri girmek için toplandılar.

Bir kısım ziyaretçiler ise çevredeki uygun yerlere gerek karavanları ile gerekse çadırları ile yerleşmeye başladı.

Saat 10:00 sularında ziyaretçi girişleri başladığında ise, apron kapısı ve buraya gelen erişim yolu tamamen izleyici araçları ile dolmuştu. Çok güzel ve muhteşem bir organize faaliyet içerisinde büyük bir aksaklık yaşanmadan izleyiciler, seyir alanına girişlerini yaptılar.

Seyir alanı içerisinde havacılık tutkunlarını baştan çıkartacak kadar güzel hediyelik eşya satış stantlarının yanı sıra, yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayacakları stantlar da mevcuttu.

Uçuş ve hava akrobasi gösterilerine katılacak uçaklar, izleyici bölümünün önünde ki park sahasında gelenlerin müthiş ilgisini çektiler.

11:30 civarı ise Türk Silahlı Kuvvetleri Paraşüt Takımı’nın yüksek irtifa serbest paraşüt atlayışları başarı ile icra edildi. Yere inişlerini müteakip seyircileri selamlayarak gösteri alanı terk ederlerken, seyircilerin heyecan ve coşku ile onları selamlaması ve onlarla bütünleşmesi ise görülmeye değerdi.

Sonrasında ise birbirinden güzel uçuş ve hava akrobasi gösterileri başladı. Masmavi gökyüzünde uçucuların yaptıkları manevraları kaçırmamak ve onları büyük bir heyecanla izlemek için bütün izleyicilerin gözleri onları takip ediyordu.

Türkiye’nin ilk kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk Şener’in çift kanatlı kırmızı renkli “Pitts S2-B” uçağıyla sunduğu hava akrobasi performansı tüm izleyicilerin nefeslerini kesti.

İsviçreli Danielle Del Buono, uçuş sırasında kocası pilot Emiliano Del Buono kontrolündeki Boeing Stearman tipi uçağın kanatları üzerinde uçakla birlikte yaptığı akrobatik hareketler izleyicilerin nefesini kesti.

Gösterilerin öğleden sonraki bölümünde ise HÜRKUŞ ve gösterilerin kapanışını yapan SOLO TÜRK harika uçuşlar ve manevralar ile seyircilerin nefeslerini kesti.

Ayrıca, belirtmekte fayda var; bu organizasyon içerisinde görev alan “VOLUNTEERS” gömlekli personel başta olmak üzere, tüm görevli personel ve Jandarma personeli büyük bir nezaket ve yardımseverlikle izleyicilerin her ihtiyacına cevap verdiler.

Sivrihisar 2022 Havacılık Gösterileri, dolu dolu geçen muhteşem ortamı ile havacılık tutkunlarına unutulmaz gösteri ve anlar yaşattı. Hem yer ekipleri hem de hava ekipleri ile çok düzgün, saat gibi işleyen bir organizasyon gerçekleştirildi.

Teşekkürler…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.