Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında, ilgili Bakanlar ve Bürokratlar ile 365 oda ve borsanın yönetim kurulu başkanları ve meclis başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen 9. Ticaret ve Sanayi Şurasında konuştu.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, konuşmasında Aksaray havalimanı projesinden bahsetmek istiyorum, dedikten sonra Aksaray’ın havalimanı sorununu dile getirdi.

“Aksaray’a havalimanı sözü Niğde ili ile ortak olarak yapılması yönünde hükümetimiz tarafından 2015 yılında verilmiştir. Biz bu konuda ortak havalimanından ziyade yalnızca ilimize yönelik havalimanı yapılmasını istiyoruz. Bu konuda rahmetli Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel döneminde temeli atılarak yarım kalan Konya istikametinde şehrimize 20 km uzaklıkta Yapılcan köyü civarındaki havalimanı için ayrılan alana yapılmasının uygun olduğu kanaatindeyiz.”

“Havalimanı için önerilen bölgenin kamu arazisi olması nedeniyle hiçbir kamulaştırma ihtiyacı olmaması, Aksaray Konya karayolu üzerinde bulunması nedeniyle ulaşım kolaylığı ve arazının düz ve engebesiz yapısı, nedenleriyle havalimanı projesinin gerçekleşmesini kolay kılacak etkenler olarak gözükmektedir.”

Koçaş konuşmasında Başbakan Yıldırım’a hitaben Aksaray havaalanı projesini şehrimiz için yardımınızı talep ediyoruz dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.