İngiltere’den San Francisco’ya ya da Los Angeles’a Paris-Nantes arası tren bileti fiyatına uçmak mümkün mü? İzlandalı charter havayolu şirketi Wow Air’in bu soruya yanıtı ‘evet’.

“Le Figaro” gazetesinde yer alan habere göre, Wow Air 15 Ocak ila 5 Nisan tarihleri arasında ABD ila Avrupa arasında seyahat edecek olanlara 69.99 dolara bilet (yaklaşık 65 euro) sunuyor.

İzlandalı Wow Air’in ucuz biletleri yalnızca Los Angeles ve San Francisco’yu dört Avrupa kentine bağlayan hatlar için geçerli; bu Avrupa şehirleri Stockholm, Bristol, Kopenhag ve Edimbourg olarak sıralanıyor.

Öte yandan, bilet fiyatlarının bu kadar düşük olmasının hizmet kalitesini de aşağıya çekip çekmediği sorusunu akla getiriyor. Şirketin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Skuli Mogensen bu soruya ‘kesinlikle hayır’ diyor. Bununla birlikte, tüm diğer ucuz uçuşlarda olduğu gibi yolcular burada da yemek için ya da ilave bagaj için ekstra ödeme yapmak zorunda kalacaklar.

Son aylarda ABD ila Avrupa arasındaki hatlarda havayolu bilet fiyatlarında kıran kırana bir indirim rekabeti gözleniyor. Nitekim Şubat 2016’da Norwegian ABD- Avrupa hattı için 179 euro’ya bilet sattığını duyurmuştu. Wow Air ise Haziran ayı sonunda yaptığı açıklamada, Paris-New York arası uçuşlar için 129 euro’dan başlayan biletleri satışa sunacağını bildirmişti. Havayolu sektörü analisti Didier Arino, New York’un hem iş hem de turistik amaçlı seyahatler açısından cazip bir destinasyon olduğuna dikkat çekiyor.

2011 yılında kurulan Wow Air’in yetkilileri 2016’da 1,6 milyon yolcu taşıdıklarını beyan ediyorlar. Ucuz havayolu 2020 yılına kadar da 6 milyon yolcu taşımayı hedefliyor. (Fortune Turkey)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.