Turkish Cargo adına uçan ACT Hava Yolları’na ait B747F tipi kargo uçağı Kırgızistan’da evlerin üstüne düştü en az 32 kişi hayatını kaybetti.

Boeing 747 tipi kargo uçağının Kırgızistan’ın başkenti Bişkek yakınlarındaki bir köyün üzerine düşmesi sonucu en az 32 kişinin hayatını kaybettiği Kırgızistan makamlarınca açıklandı.

  • Kırgızistan resmi makamlarınca yapılan son açıklamaya göre 15 evin hasar gördüğü kazada ölü sayısının 35’e yükseldiği açıklandı.
  • Kırgızistan sağlık bakanlığı acil müdahale ekiplerine ek olarak kazazede yakınlarına destek amacıyla bölgeye çok sayıda psikiyatr gönderildiğini açıkladı.

Kazada; Kaptan Pilot İbrahim Gürcan Dirancı, İkinci Pilot Kazım Öndül ile Yükleme Uzmanları Melih Aslan ile İhsan Koca’nın hayatını kaybettiği bildirildi.

Emekli Hava Pilot Tuğgeneral olan Kazım Öndül, Afganistan’da görev yapmış, 2009’da dönemin ABD Dışişleri Bakanı olan Hillary Clinton tarafından övgüyle bahsedilmişti.

Yerel bir haber kanalının paylaştığı fotoğraflara göre uçağın parçalara ayrıldığı görülüyor.

Hong Kong-İstanbul uçuşunu yapan uçak bu uçuş kapsamında Bişkek Uluslararası Havalimanı’na iniş yapmaya hazırlanıyordu.

https://twitter.com/TK_TR/status/820847687574622208

Kırgızistan Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasında göre uçakta bulunan dört kişilik mürettebattan kurtulan olmadığı açıklandı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.