Airbus’ın geçtiğimiz yıl Kanadalı Bombardier’den devraldığı C Serisi programında geliştirmeye gidildi.

Airbus’ın yeni nesil bölgesel yolcu uçağı ailesi olarak A220 adını alan uçağın menzili yapılan geliştirmeler ile yaklaşık 835 kilometre artırıldı. Airbus’dan yapılan açıklamada Airbus A220 ailesinin maksimum kalkış ağırlığının 2 bin 268 kilogram artırılmasının sağlandığı belirtildi.

Airbus A220 ailesi yeni maksimum kalkış ağırlığının sağladığı yakıt avantajı ile yaklaşık 835 kilometre menzil artışı yaşadı. Yenilenen kalkış ağırlığına sahip artırılmış menzilli Airbus A220 uçaklarının 2020’nin ikinci yarısından itibaren ticari uçuşlara hazır olması planlanıyor.

Airbus’ın Ticari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Christian Scherer “Bir Airbus geleneği olarak ürünlerimizi düzenli olarak geliştiririz. Bu yeni maksimum kalkış ağırlığı ile işleticiler mevcut uçaklar ile ulaşmalarının mümkün olmadığı pazarlara ulaşabilecekler.” dedi.

Performans artışı sağlanan değişikliklerle hem yapısal anlamda hem de yakıt kapasitesinde kazanımlar sağlandı. Artan menzil ile birlikte A220 daha düşük yoğunluklu hatların açılmasına imkan tanıyacak kapasite ve menzil birleşimine ulaşmış oldu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.