22 Mayıs Pazar günü yapılacak AK Parti 2. Olağan Üstü Kongresindeki genel başkan adayı belli oldu.

Ahmet Davutoğlu’nun görevi bırakacağını açıklamasının ardından Pazar günü gerçekleşecek AK Parti genel başkanı seçiminde Binali Yıldırım tek aday olarak yer alacak. Karar, parti sözcüsü Ömer Çelik tarafından açıklandı. Yıldırım konuşmasında “Bu terör belasını Türkiye’nin gündeminden çıkaracağız” dedi.

AK Parti Hükumetlerinde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevindeki çalışmaları ile gündeme gelen Binali Yıldırım, bir teşekkür konuşması yaptı.

Yıldırım ise teşekkür konuşmasında şunları söyledi:
“19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nızı kutluyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin mekânının cennet olmasını diliyorum. 22 Myıs yani bu Pazar günü 2. olağanüstü kongremizi gerçekleştireceğiz… AK Parti’nin genel başkan adaylığına layık görülmek benim için onurların en yükseğidir. Sayın Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’na ülkemiz ve partimiz adına teşekkür ediyorum. Kendisi Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığı bayrağı layıkı ile yerine getirmiştir. Tüm part mensuplarına şükranlarımı sunuyorum. AK Parti bir dava partisidir. Dolayısiyle kurucu genel başkanımız ve liderimiz başta olmak üzere partimizin tüm kademesindekilerle birlikte çalışarak büyük Türkiye idealini yerine getireceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın. İnşallah yapılacak kongre ülkemiz ve milletimiz için aydınlık yarınlara vesile olur. Buradan Diyarbakır’da hunharca katledilenleri ziyarete gitmeden önce şunu söylemek istiyorum; bu terör belasını Türkiye’nin gündeminden çıkaracağız.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.