Boeing tarafından yapılan açıklamada bugün Yönetim Kurulunun başkan ve icra kurulu başkanı rollerinin ayrıldığını bildirildi. Dennis A. Muilenburg CEO olarak görevini sürdüreceği, bağımsız yönetici olan David L. Calhoun’u ise icracı olmayan başkanlık görevine getirildiği belirtildi.

346 kişinin yaşamını yitirdiği İki B 737 MAX kazasından sonra araştırmalar devam ederken Boeing’in kaybettiği imaj ve güvenilirlik kaybı nedeniyle Boeing yönetimi teknik iyileştirmelerin yanı sıra Emniyete yönelik değişimlerin arayışına da girdiği söz konusu oldu. Son Yönetim Kurulu toplantısında atılan adımla Muilenburg’un yetkileri kısıtlanmış oldu.

Açıklamada ayrıca daha önce konuya ilişkin paylaştığımız yazılarda yer verdiğimiz gibi Emniyet Yönetim Sistemi yapısında da emniyeti arttırıcı değişiklikler yapılacağı ve bu kurulun başına yeni bir yönetici atanacağı beklenmektedir.

Yapılan değişikliklerin MAX uçaklarının tekrar emniyetle hizmete verilmesinde yardımcı olacağı ümidiyle tüm uçuculara Emniyetli ve Keyifli uçuşlar dileriz

Eyup Turşucu

Kaptan Pilot (E)

Kaza Araştırma Uzmanı

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.