Boeing ve Singapur Hava Yolları arasında 39 uçaklık geniş gövdeli uçak siparişi anlaşması imzalandı.

Singapur Hava Yolları 20 adet Boeing 777-9 ve 19 adet Boeing 787-10 siparişi verdi. Şirket daha önce 30 adet Boeing 787-10 siparişi daha vermişti. Anlaşmanın bedeli liste fiyatı üzerinden 13,8 Milyar Dolar olarak hesaplanıyor bu bedel anlaşmada uygulanan indirimleri yansıtmıyor.

Boeing’den yapılan açıklamada Singapur Hava Yolları’nın 50 yılı aşkın süredir Boeing üretimi uçaklar kullandığı ve B777X ve B787 siparişleri ile geniş gövdeli uçak tercihlerinin gururlandırdığı ifade edildi. Singapur Hava Yolları’nın sınıfının en verimli, yolcu dostu ve tercih edilen uçaklarını seçtiği ifade edildi. Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve Genel Müdürü Kevin McAllister Singapur Hava Yolları ile varılan anlaşmanın aynı zamanda Dünya’nın önde gelen geniş gövdeli filosu tarafından da tercih edilmek olduğunu söyleyerek bundan mutluluk duyduklarını ifade etti.

B777X ailesi yeni kompozit kanatları, tamamen yenilenmiş motorları ve aerodinamik tasarımı ile yakıt verimliliği sunmayı vaat ediyor. B777-9 en büyük iki motorlu yolcu uçağı olmanın yanı sıra kendi sınıfında en düşük işletim maliyetlerini vaat ediyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.